Genel 29 EYLÜL 2009 / 12:09

Bu başarı Apple için bir dönüm noktası

AppStore'dan iki milyar uygulama indirildi, 50 milyon iPhone satıldı.

AppStore'dan iki milyar uygulama indirildi, 50 milyon iPhone satıldı.


 

Apple bir basın bildirisi ile Apple AppStore'dan iki milyonu aşkın uygulama indirildiğini duyurdu. Bugüne kadar 50 milyonun üzerinde iPhone ve dokunmatik iPod satıldığı ve iPhone için kullanıcıların seçebileceği 85 binin üzerinde uygulama olduğu da yapılan duyuru içinde yer aldı.

Apple Ceo'su Steve Jobs "Uygulama indirme oranı, kullanıcıların bir yıl içinde yaklaşık iki milyar uygulama indirmesiyle giderek hızlanmaya devam ediyor" şeklinde konuştu ve ekledi "AppStore bir cep telefonu ile neler yapılabileceğini yeniden keşfetti."

Apple'ın piyasaya sürdüğü cihazlarla Amerika ve İngiltere'de büyük başarı elde ettiği çok açık ancak Çin, Hindistan gibi yeni pazarlarda henüz durum bu kadar parlak değil.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun