Genel 26 AĞUSTOS 2010 / 14:35

BTnet.com.tr'de nostalji rüzgarı başladı

Türkiye bilişim sektörünün iz bırakan isimleri, BTnet.com.tr foto galerilerinde okurlarla buluşuyor.

Türkiye bilişim sektörünün iz bırakan isimleri, BTnet.com.tr foto galerilerinde okurlarla buluşuyor.


BTnet.com.tr olarak, İnterpromedya İçerik Merkezi ile ortak yürüttüğümüz çalışma kapsamında yepyeni bir uygulama başlattık. Bu yeni uygulama kapsamında, 90'ların başından itibaren İnterpro arşivlerinde biriken onbinlerce fotoğrafa dair örnekleri BTnet.com.tr galerileri üzerinden sizlerle paylaşmaya başlıyoruz. Böylece bilişim sektörüne emek vermiş çalışanları yeniden hatırlarken, halen bu sektörde yer alanlara küçük bir nostalji yaşatmayı hedefliyoruz.

BTnet.com.tr ve İnterpromedya İçerik Merkezi olarak uygulamamızı bu kadarla da sınırlı tutmadık. Her hafta yenilenecek olan galerilerimizde Türkiye'de bilişim sektörüne yön veren, iz bırakan isimlere ve etkinliklere dair fotoğrafları sizlerle paylaşmakla kalmayıp, sizlere de hafızanızı yoklama şansı vermek istedik.

Bu nedenle her bir fotoğrafta bazı isimlerin altını boş bırakacak ve bu isimleri fotoğraf altına yorum yazarak bizlerle paylaşmanızı isteyeceğiz. Ödül olarak her hafta yorum yapan ve fotoğraftaki isimleri doğru bilen bir kişiye, Türkiye'de bilişim sektörüne ışık tutan en önemli çalışma olan Bilişim 500 Araştırması'nın detaylı sonuçlarını içeren birer CD hediye edeceğiz.

Bu haftanın foto galerisine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bakalım siz fotoğraftakilerin ne kadarını hatırlayacaksınız?

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun