Genel 26 AĞUSTOS 2010 / 14:35

BTnet.com.tr'de nostalji rüzgarı başladı

Türkiye bilişim sektörünün iz bırakan isimleri, BTnet.com.tr foto galerilerinde okurlarla buluşuyor.

Türkiye bilişim sektörünün iz bırakan isimleri, BTnet.com.tr foto galerilerinde okurlarla buluşuyor.


BTnet.com.tr olarak, İnterpromedya İçerik Merkezi ile ortak yürüttüğümüz çalışma kapsamında yepyeni bir uygulama başlattık. Bu yeni uygulama kapsamında, 90'ların başından itibaren İnterpro arşivlerinde biriken onbinlerce fotoğrafa dair örnekleri BTnet.com.tr galerileri üzerinden sizlerle paylaşmaya başlıyoruz. Böylece bilişim sektörüne emek vermiş çalışanları yeniden hatırlarken, halen bu sektörde yer alanlara küçük bir nostalji yaşatmayı hedefliyoruz.

BTnet.com.tr ve İnterpromedya İçerik Merkezi olarak uygulamamızı bu kadarla da sınırlı tutmadık. Her hafta yenilenecek olan galerilerimizde Türkiye'de bilişim sektörüne yön veren, iz bırakan isimlere ve etkinliklere dair fotoğrafları sizlerle paylaşmakla kalmayıp, sizlere de hafızanızı yoklama şansı vermek istedik.

Bu nedenle her bir fotoğrafta bazı isimlerin altını boş bırakacak ve bu isimleri fotoğraf altına yorum yazarak bizlerle paylaşmanızı isteyeceğiz. Ödül olarak her hafta yorum yapan ve fotoğraftaki isimleri doğru bilen bir kişiye, Türkiye'de bilişim sektörüne ışık tutan en önemli çalışma olan Bilişim 500 Araştırması'nın detaylı sonuçlarını içeren birer CD hediye edeceğiz.

Bu haftanın foto galerisine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bakalım siz fotoğraftakilerin ne kadarını hatırlayacaksınız?