Genel 26 MAYIS 2010 / 08:35

BThaber Platform’da finans-bankacılık sektörü konuşuldu

Yılın dördüncü BThaber Platform’unda gündemde bu kez Finans ve Bankacılık sektörü vardı.

Yılın dördüncü BThaber Platform’unda gündemde bu kez Finans ve Bankacılık sektörü vardı.


"BThaber önce okutuyor, sonra konuşturuyor" sloganıyla düzenlenen BThaber Finans-Bankacılık Platformu 25 Mayıs günü İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlendi. ETB ve Fujitsu'nun etkinlik sponsoru, Aton, Dijital Yazılım, Saperion, E-güven, Karya Bilişim, Paperwork, Smartsoft ve Supercom'un da platform sponsoru olduğu etkinliğin açılış konuşmasını İnterpromedya İçerik Merkezi Müdürü Nuray Şuman yaptı. Konuşmasında sektörün güçlü ve sağlam yapısıyla zorlu ekonomik süreçleri büyük hasarlar almadan atllattığını vurgulayan Şuman, bunda teknoloji yatırımlarının payına dikkat çekti. Şuman, önümüzdeki dönemde sektörde en çok BT yatırımının bilhi güvenliği alanında yapılmasının beklendiğini ifade etti .

Şuman'dan sonra söz alan Deloitte Kurumsal Risk Hizmetleri Sorumlu Şirket Ortağı Oktay Aktolun, finans ve bankacılık sektöründe teknolojinin artan önemi hakkında yorumlarını aktarırken, teknolojiyi sektörde birincil öncelik haline getiren unsurlar olarak küreselleşme, yeni rakiplerin ortaya çıkması, regülasyonlar, değişen müşteri talepleri ve güvenliği saydı. Aktolun, sektördeki gelecek öngörüleri arasında ise 7/24 EFT, kartların konsolidasyonu, web ve cep telefonu uygulamalarının yaygınlaşması ve eğilim bazlı anlık kampanya yönetimini saydı.

Aktolun'dan sonra sahneye çıkan Fujitsu Satış Direktörü Lorenzo Todeschini ise Fujitsu şirketi ve Fujitsu'nun ürün yelpazesi hakkında bilgiler verdi.

Todeschini'nin sunumundan sonra başarı öykülerine geçildi. ETB, Fujitsu Denizbank ile, Paperwork Groupama, VeriPark DubiBank, Teradata Ziraat Bankası, Saperion Allianz Bank, E-Güven Philip MorrisSA&PhilSA, Aton Türkiye Finans ile başarı öykülerini paylaşırken, Smarsoft şehir kart uygulamaları, Supercom Nordicedge ve Netezza uygulamaları, Karya Bilişim easy2comply çözümleri hakkında bilgilendirici sunumlar yaptılar.

Platformda son olarak ise panele geçildi. Moderatörlüğünü BThaber Yazı İşleri Müdürü Fatih Sarı ve Haber Sorumlusu Ceren Moral'ın yaptığı panelde veriambarından, e-imzaya, güvenlikten, risk yönetimine kadar birçok konu üstüne katılımcıların fikirlerini paylaştılar. Panele konuşmacı olarak Karya Bilişim Tetkikçi Eğitmeni Betül Erdem Yıldız, E-Güven Genel Müdürü Can Orhun, GGSoft Yazılım Satış Direktörü Gökhan Dikici, Supercom Genel Müdürü Harun Şahin, ETB Elektronik Operasyon Genel Müdürü Kemal Okyay, Aton Genel Müdürü Mehmet Ali Onurgüder ve Smartsoft Direktörü Erdal Yazmacı katıldı.

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun