Genel 29 TEMMUZ 2010 / 13:01

"BT yöneticileri niteliklere yatırım yapmalı"

İngiltere 2020'de ayakta kalabilmek için umudunu nitelikli BT çalışanlarına bağladı.

İngiltere 2020'de ayakta kalabilmek için umudunu nitelikli BT çalışanlarına bağladı.


İngiltere'de Investors in People tarafından yayınlanan Ambition 2010 adlı rapora göre, ülkenin üretimdeki öncü rolünü sürdürebilmesi için 2020 yılına kadar BT çalışanlarının niteliğine yatırım yapılması gerektiği ifade edildi. Organizasyona göre çalışanlarının niteliklerini artırmak için çaba sarf etmeyen kurumların başarısız olma olasılığı, diğerlerine göre 2,5 kat daha fazla.

Rapora göre niteliklerini geliştirmesi gereken çalışanların toplam sayısı 10 milyon civarında, ama bunların sadece yarısı bu iş için çaba göstermeye hevesli. Bu konuda da özellikle BT çalışanlarına önemli görevler düşüyor. İngiltere, böylece ekonomik kriz ortamında çalışanlarından mümkün olabilecek en yüksek verimi alarak küresel rekabette ayakta kalabilmeyi ve alt sıralara düşmemeyi umuyor.

Benzer ihtiyaçların Türkiye için de geçerli olduğunu söylemek herhalde yanlış olmaz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun