Genel 09 MART 2010 / 12:23

BT çalışanları yöneticilerine güvenmiyor

BT çalışanlarının büyük bir çoğunluğu, yöneticilerine sormaktansa yardımı başka yerlerde arıyor.

BT çalışanlarının büyük bir çoğunluğu, yöneticilerine sormaktansa yardımı başka yerlerde arıyor.


Chartered Management Institute (CMI) ve British Library işbirliğiyle Amerika'da gerçekleştirilen bir ankete göre, BT çalışanlarının yüzde 42'si patronlarını rahatsız etmemek için yardımı başka yerlerde arıyor. Yardım konusunda yöneticilerine danışmayanların yüzde 28'i beceriksiz görünmekten korktuğu için, yüzde 18'i ise ne yapacağına karar veremediği için çekingen davranıyor. Bununla birlikte çalışanların yüzde 30'u, yöneticilerinin kararına güvenmediği için yardım almaya yanaşmıyor.

CMI Araştırma Başkanı Ruth Spellman konuyla ilgili şunları söylüyor: "Tüm bu veriler endişe verici bir tablo çiziyor. Çünkü bir yöneticinin işi çalışanını bilgilendirmek ve ona bir anlamda yol gösteren olmaktır."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun