Genel 29 TEMMUZ 2010 / 11:14

BT’deki yönetim zaafları milyonlara mal oluyor

Zengin şirketlerdeki teknoloji liderlerinin yüzde 41’i yönetim kalitesinin artırılmasından yana.

Zengin şirketlerdeki teknoloji liderlerinin yüzde 41’i yönetim kalitesinin artırılmasından yana.


Xantus tarafından yıllık geliri 250 milyon – 1 milyar sterlin arasında olan şirketlerin teknoloji liderleri (CIO) arasında yapılan bir araştırmaya göre, katılanların yüzde 41’i BT alanında yetersiz yönetimden kaynaklanan zafiyetleri önemli bir tehdit olarak görüyor ve bu alanda yatırım yapılması gerektiğini düşünüyor. Ayrıca katılanların yüzde 93’ü hem iş bağlantılarının, hem yönetim niteliklerinin artırılması gerektiğini düşünüyor. Bununla birlikte ankete katılan yöneticiler, bu nitelikleri bulmanın zor olduğu konusunda da hemfikir.

Çoğu teknoloji lideri için bu hedeflere ulaşmanın önündeki en büyük engel ise, kendi birimleri ve organizasyonun geri kalanı arasındaki iletişim sorunları. Bazı yöneticiler, bu sorunu aşmak ve diğer departmanların kendilerini daha yakın görmelerini sağlamak için kendi departmanlarını “BT departmanı” olarak isimlendirmek yerine daha dostane isimler bulduklarını belirtmişler ki, bu da işe yarayabilecek ilginç bir tespit olarak akıllarda bulunsun.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun