Genel 15 NİSAN 2009 / 08:50

Brocade’den veri merkezlerine yönelik adımlar

Brocade şirket bütçeleri üzerindeki baskıyı hafifletmeye ve genel enerji verimliliğinin artırılmasına yardımcı olan yeni bir hizmeti duyurdu.

Brocade şirket bütçeleri üzerindeki baskıyı hafifletmeye ve genel enerji verimliliğinin artırılmasına yardımcı olan yeni bir hizmeti duyurdu.


IDC’nin değerlendirmelerine göre sadece sunucuları işletmek ve soğutmak için yılda 29 milyar dolar harcanıyor.Bu doğrultuda, 2008 yılının sonunda Brocade tarafından gerçekleştirilmiş bir başka araştırma da, Avrupa BT Yöneticilerinin yüzde 44‘ü şirketlerinin genel operasyonel giderlerinin dörtte birini enerjide harcadıklarını ortaya koyuyor. Brocade şirket bütçeleri üzerindeki baskıyı hafifletmeye ve genel enerji verimliliğinin artırılmasına yardımcı olan yeni bir hizmeti duyurdu. Brocade’in sunduğu bu Energy Efficiency Review (Enerji Verimliliğinin Değerlendirilme) hizmeti, kuruluşların veri merkezi ortamlarını optimize etmelerine ve maliyetlerini azaltmalarını sağlıyor. Veri merkezi ortamını uçtan-uça görüntüleme olanağı yaratabilmek için tasarlanmış olan Energy Efficiency Review hizmeti, bir şirketin işletme giderlerini ve hizmetlerin güvenilirliğini etkiliyebilecek veri merkezinin tükettigi enerjiyi, soğutma kapasitesini, havalandırma sistemini ve çevresel faktörlerini değerlendiriyor. Değerlendirme tamamlandıktan sonra, Brocade şirketin destek ekibine enerji ve masraf açısından verimli olan son derece kullanışlı, iş-kritik veri merkezi geliştirmekte ve sürdürmekte yardımcı olacak kapsamlı bir rapor sağlıyor. Konu ile ilgili olarak konuşan Brocade Global Hizmetlerinin Services Delivery bölümün sorumlu Müdürü Peter Schwaar, “Günümüzde kullanılmakta olan veri merkezlerinin bir çoğu bundan 10 yıl önce tasarlanmıştır, ve talep büyüdükçe yeni, büyük miktarda güç tüketen ekipman ile donatılmıştır.Maalesef bu ilk donanımların büyük kısmı modern, yoğun IT ekipmanlarının gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmamışlardır. Bazı durumlarda, artan talep ile başa çıkabilmek için kuruluşlar eski veri merkezlerini yeni güç kaynakları ve soğutma sistemlerle güçlendirmişlerdir. Ama hem fiziksel, hem de mali açıdan zaten aşırı bir sekilde kullanılan kaynaklara baskı uyguluyarak sorunu daha da zorlaştırıyorlar. Bu alanda Brocade şirketlere yardım sunmaya karar verdi.” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun