Genel 14 EKİM 2008 / 12:09

British Airways’den KOBİ’lere özel seyahat programı

İngiliz hava yolu şirketi British Airways küçük ve orta büyüklükte işletmelere özel On Business programını Türkiye ‘de de başlattı.

İngiliz hava yolu şirketi British Airways küçük ve orta büyüklükte işletmelere özel On Business programını Türkiye ‘de de başlattı.


British Airways On Business, seyahat eden eleman sayısı en az üç olan şirketlerin seyahat bütçelerini en iyi şekilde kullanabilmeleri ve puan kazanabilmelerini sağlıyor. On Business programına katılmak için ba.com/onbusiness adresinden kayıt yapılıyor. Katılım esnasında, bir üyelik numarası, kullanıcı ismi ve şifresi veriliyor. Şirketler farklı hesap kullanıcıları için ayrı ayrı şifre detayları talep edebiliyorlar.


Kazanılan puanlar ilave uçuşlar almak veya kabin sınıfını  yükseltmek amacı ile kullanılabiliyor. On Business üyesi şirketler, kayıtlı olan ve seyahat eden tüm çalışanları tarafından yapılan uçuşlardan puan kazanabiliyorlar.


Puanlar, özel bir On Business hesabında tutuluyor ve şirketin tespit ettiği On Business görevlisi tarafından ba.com adresinden yönetilebiliyor. Hesaplar internet üzerinden, 7 gün 24 saat yönetilebiliyor, puan bakiyeleri ve geçmiş işlemler incelenebiliyor, hediye uçuşlar ve sınıf yükseltmeler için puan kullanabiliyor. Bu araç ile aylık bazda, gerçekleştirilen tahmini tasarruf da görülebiliyor.


British Airways, programın hedefini “Kurumsal programlardan istifade edemeyen küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin seyahat gereksinimlerine destek olmak” şeklinde özetliyor. Havayolu konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Avrupa Birliği’ndeki yaklaşık 19,3 milyon kuruluşun yüzde 99’unu temsil eden küçük ve orta büyüklükte işletmelerin (KOBİ), ekonomik açıdan önem taşıdığı ve tipik olarak iş sahibi tarafından yönetilen işletmelerin birçoğu için seyahat masraflarının, maaşlardan sonra gelen en yüksek ikinci genel gider kalemi olarak yer aldığı vurgulanıyor.


Havayolunun Executive Club programı ile paralel olarak hareket etmek sureti ile, British Airways uçuşlarında, hem yönetim hem de seyahat eden yöneticiler BA Millerini ve kart seviye puanları kazanmaya devam ediyorlar. On Business üyeleri puan toplama ve kullanmaya ek olarak kendilerine özel On Business promosyonlarından da yararlanacaklar.


http://ba.com/onbusiness

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun