Genel 28 KASIM 2008 / 09:35

Böyle mi olacaktı Lycos Europe?

Lycos bir bataklığa saplandı, battıkça batıyor.

Lycos bir bataklığa saplandı, battıkça batıyor.


Geçen ay ciroda yüzde 20'lik bir düşüş olduğunu açıklayan Lycos, bu süreçte 17.1 milyon dolar kaybetti. Portal ve web hosting aktivitelerine son veren şirket yaptığı basın açıklamasında, 12 Aralık’ta düzenlenecek toplantıda yatırımcıların belli başlı yönetim tekliflerine oy verebileceğini söyledi. Bu, Lycos Europe’un 50 milyon doları hissedarlarına geri vermesi anlamına geliyor. Böyle bir durumda 500'le 700 arası çalışan işten çıkarılabilir.


 


Lycos Europe Amerika’daki Lycos’tan bağımsız bir işletme. Telefonica ve Bertelsmann firmalarının  ortak girişimi ile kurulmuş. Portalin Avrupa versiyonu, Lycos’a lisans yenilemesi ve marka adını kullanmak için 5.2 milyon dolar ödeme yapması ve bir kaç yıldır online reklamlarda nakit sıkıntısı nedeniyle düşüşe geçen şirket, Amerikan pazarına daha sonra “Jubi” diye farklı bir şirket ismiyle girmişti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun