Genel 16 ŞUBAT 2010 / 15:23

Bosch yaratıcı fikirler arıyor

Bosch, yaratıcı beyinleri desteklemek için "Yaşam için Teknoloji" adlı bir yarışma düzenliyor.

Bosch, yaratıcı beyinleri desteklemek için "Yaşam için Teknoloji" adlı bir yarışma düzenliyor.


Bosch'un Türkiye'deki 100. yaş günü dolayısıyla düzenleyeceği etkinlikler arasında "Yaşam için Teknoloji" adlı bir yarışma yer alıyor.

Mühendislik konusunda yaratıcı beyinleri keşfetmenin yanı sıra ekolojik sorunlara çözüm getirmek amacıyla düzenlenen yarışmanın konularını enerji tasarrufu, atık yönetimi ve alternatif/yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı oluşturuyor. Mühendislik fakültelerinin lisans 2. ve 3. sınıf ve tüm yüksek lisans 1. sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen yarışma, 01 Ocak- 31 Temmuz 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bosch Grubu Türkiye yöneticileri ve bir TÜBİTAK üyesinden oluşan jüri, projeleri yenilik boyutu, sağladığı tasarruf miktarı, sürdürülebilirlik, uygulama alanı ve yaygınlaştırılabilirlik özelliklerine göre değerlendirecek.

Yarışma sonucunda birinciye, Bosch'un yurtdışındaki bir kuruluşunda dört hafta staj imkanı, ikinciye Bosch Türkiye Kuruluşları'nda karma staj imkanı, üçüncüye ise bitirme tezini Bosch Türkiye Kuruluşları'nda gerçekleştirme fırsatı verilecek. Ayrıca ilk üç yarışmacıya ve mansiyon ödülünü kazanan yarışmacıya Bosch mühendislik bursu verilecek.