Genel 20 ARALIK 2012 / 15:11

Bölgesel sosyal paylaşım ağı 'BizimSokak.com' hizmete girdi

BizimSokak.com hizmete girdi

"Bölgeye özel sosyal paylaşım girişimi" BizimSokak.com, üyelerine, yaşadıkları mahalleyle ilgili tüm bilgileri öğrenme ve komşularıyla iletişim kurma imkanı sunuyor. Dünyada son üç senedir konuşulan "hyper local" uygulamalarının Türkiye’ye uyarlanmış bir modeli olan site, altyapısı sayesinde internet siteleri ve popüler sosyal ağlardaki bölgesel konuları filtreleyip üyelerine sunuyor. Üyeler, sitenin sağladığı etkileşimli ortamda birbirleriyle iletişim kurabiliyor, en iyi okulların nerede olduğu, emlak piyasasında hangi gelişmelerin yaşandığı, belediye hizmetlerinde ne gibi değişiklikler ve iyileştirmeler kaydedildiği gibi akla gelebilecek her türlü yerel konuda görüş alışverişi yapabiliyor. İstanbul’un Kadıköy ilçesini kapsama alanına alan site, yakın zamanda Türkiye’ye yönelik içerik sunmayı hedefliyor.

BizimSokak.com’da şirketler bölgeye özel reklam yapma imkanı sunuluyor. Örneğin, Moda semtinde faaliyet gösteren bir işletme, reklamını sadece bu semt ve civar semtlerde oturan üyelerin göreceği şekilde yayınlatabiliyor. Bu da bölgesel tanıtım imkanı ve reklam yatırımından daha isabetli geri dönüşler almasını sağlıyor. Üye iş yerleri, kendilerini en doğru ve samimi şekilde tanıtarak işletmelerine yeni müşteriler çekebiliyor.

Yerel içerik sağlayan blog yazarları, haber siteleri,yerel yönetimler gibi kesimler de BizimSokak.com ile işbirliği yaparak kendi ziyaretçi trafiklerini artırabiliyor. Üyeler, yaşadıkları veya çalıştıkları semti, daha kaliteli bir yere dönüştürmek için BizimSokak.com yöneticileri ve komşularıyla işbirliği yapabiliyor.

BizimSokak.com’un kurucusu Çağdaş Berksan,  Berksan, BizimSokak.com’u şu sözlerle anlatıyor:
“Türkiye'de İnternet kullanıcılarına yerel içerik sunmak anlamında bir eksiklik olduğunu gördük ve BizimSokak.com’u kurduk. Mahalle ve hatta sokak bazında içerik sunabilecek bir altyapımız var. Arama motorlarına kıyasla kullanıcıya daha rafine bir içerik sunabiliyoruz. Yaşadığınız yerde olan biten her şeyi saatlerce arama yapmadan görebiliyorsunuz. Örneğin, başka bir semte taşınacaksınız. Orası nasıl bir yer? O semtte yaşamak nasıl? Bu soruların cevaplarını hemen bulabiliyorsunuz. Herhangi bir semtteki etkinlikleri listelemeniz birkaç saniye alıyor. Mahallenizde belli bir noktayla ilgili şikayetiniz mi var? Fotoğrafını çekip sitemize ekleyebilir, şikayetinizi paylaşan başkaları olup olmadığını öğrenebilir, bu kolektif güçle yetkililere başvurup daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Veya isterseniz, satmak istediğiniz ürününüzü BizimSokak.com üzerinden tekliflere açabilir, yakın çevrenizdeki bir alıcıya kısa sürede satabilirsiniz. Yaşadığınız yerin en iyi fırını, pastahanesi,kafeteryası, okulu, hastanesi gibi bilgileri de bunlara dair birinci elden tecrübesi olan üyelerin görüşlerini okuyarak bulabilirsiniz. BizimSokak.com’u kurmaktaki amacımız, Türkiye’de güvenilir, doğru ve kapsamlı yerel içerik konusunda lider olmak ve bunu da üyelerimizin katılımıyla gerçekleştireceğimize inanıyoruz”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun