Genel 05 MAYIS 2010 / 09:05

Boğaziçi'nin teknoparkı şirket başvurularını bekliyor

Boğaziçi Üniversitesi'nin teknolojik bilgi ve deneyim olanakları, şirket başvurularına açılan teknopark kapsamında paylaşılacak.

Boğaziçi Üniversitesi'nin teknolojik bilgi ve deneyim olanakları, şirket başvurularına açılan teknopark kapsamında paylaşılacak.


Boğaziçi Üniversitesi'nin üniversite-sanayi işbirliğine ve araştırmaya verdiği önemin göstergesi olarak nitelendirilen teknopark, şirket başvurularına açıldı.

Boğaziçi Üniversitesi'nin, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu çerçevesinde, ülkenin endüstriyel alanda kalkınmasına, uluslararası platformda rekabet edebilir bir yapıya kavuşmasına ve dolayısı ile ülke ekonomisinin gelişimine katkıda bulunmak üzere kurduğu teknoparkta yer alacak girişimci şirketler, gerek üniversitedeki öğretim üyelerinin danışmanlığından gerekse çeşitli vergi avantajlarından yararlanıyorlar.

Boğaziçi Üniversitesi Teknopark'ında yer almak isteyen kurumlar, ayrıntılı bilgiye http://bunteknopark.boun.edu.tr adresinden ulaşabilirler.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun