Genel 14 OCAK 2016 / 15:53

Boeing uçakların içini ekranla kaplamayı planlıyor

Uçak üreticisi Boeing, uçaklarının tavanlarını ekranla kaplayacakları yeni bir konsept üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

ABD merkezli uçak üreticisi Boeing, bloglarında yayınladıklarıyla yazıyla uçaklarında tasarladıkları yeni bir konsept üzerinde çalıştıklarını duyurdu.  Şirket yeni konsept ile uçaklarının tavanlarına ekran koymayı planlıyor.

Yolcularına eğlenceli ve ilginç uçuş deneyimi yaşatmak isteyen Boeing, öncelikli amaçlarının yolcuları etkilemek olduğunu vurguluyor. Uçağın iç tavanında yer alacak ekranların ve ışıklandırmanın ferah bir alan hissi yaratacağını belirten şirket, yolcuların uçağın dışındaki görüntüleri de canlı olarak izleme fırsatı bulacağını belirtiyor. Boeing blog yazısında hangi ekran üreticileriyle çalışacağı hakkında bir bilgi vermiyor. Ancak Boeing uçaklarında yapılacak bu yeniliğin, ekran üreticilerinin dikkatini çekeceği kesin. 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun