Genel 04 MART 2010 / 09:31

Bluetooth 4.0, sürprizi dördüncü çeyrekte yapacak

Bluetooth 4.0, dördüncü çeyrekte PC gibi düşük güç tüketimi sağlayan cihazlarda yer alacak.

Bluetooth 4.0, dördüncü çeyrekte PC gibi düşük güç tüketimi sağlayan cihazlarda yer alacak.


Bluetooth 4.0 kablosuz standardı, dördüncü çeyrekten itibaren akıllı telefonlarda, kulaklıklarda ve kişisel bilgisayarlarda yer alacak.

Bluetooth Special Interest Group'un Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Bluetooth'un yeni özelliğinin düşük güç tüketimi sağlayan cihazlarda yer alacağı belirtildi. Bu cihazlar akıllı telefonlar, kişisel bilgisayarlar ve kulaklıklar olarak açıklanırken, Bluetooth Group'un Başkanı Michael Foley açıklamada, "Bluetooth 4.0, kısa mesafeler üzerinden küçük veri patlamalarının aktarılması için düşük enerji özelliklerinin yanı sıra yüksek hızda veri transfer kapasitesi de içeriyor" dedi.

Bluetooth'un yeni özelliği yüksek hızda Wi-Fi özelliği sunuyor. Bu da kablosuz cihazların saniyede 25Mbit veri transferi sağlamasına yardımcı oluyor. Bluetooth 4.0 kısa mesafe iletişim için uygun olmasıyla, rakip teknolojilerin karşısında iyi bir çıkış olarak nitelendiriliyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun