Genel 22 EYLÜL 2010 / 09:58

BlackPad haftaya mı çıkacak?

RIM’in uzun süredir beklenen tableti haftaya piyasada olacak diye bir söylenti var.

RIM’in uzun süredir beklenen tableti haftaya piyasada olacak diye bir söylenti var.


San Francisco’da geliştiriciler için düzenlenen konferansta konuşan Blackberry üreticisi Research in Motion, yeni tablet bilgisayarını önümüzdeki hafta kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor.

Wall Steet Journal haberine göre, BlackPad olarak bilinen yeni tablet bilgisayar 7 inç ekrana, bir ya da iki kameraya sahip olacak. Bluetooth ve genişbant ağa sahip yeni tabletin yalnızca Blackberry aracılığıyla hücresel ağlara bağlanacağı gelen bilgiler arasında.

Bununla birlikte, sanılanın aksine BlackBerry 6 işletim sistemi kullanmayacak olan yeni tabletin QNX Yazılım Sistemi desteğiyle yepyeni bir işletim sistemiyle karşımıza çıkması söz konusu olabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun