Genel 28 EYLÜL 2010 / 09:02

BlackPad gitti PlayBook geldi

RIM’in bu hafta gün yüzüne çıkması beklenen tableti “PlayBook” adıyla tanıtıldı.

RIM’in bu hafta gün yüzüne çıkması beklenen tableti “PlayBook” adıyla tanıtıldı.


RIM’in Apple iPad’a karşı yeni bir tablet üreteceği son birkaç aydır sıklıkla konuşuluyordu. Hatta geçtiğimiz hafta şirketin iPad’e rakip olacak yeni tableti BlackPad’i bu hafta piyasaya sunacağı söylentileri sizlerle paylaşmıştık.

Ancak RIM bu hafta beklenen BlackPad isimli tabletini Blackberry PlayBook olarak piyasaya sundu. Apple iPad’e potansiyel bir rakip olacağı konuşulan bu yeni tablet 1024x600 çözünürlükte 7 inçlik dokunmatik bir ekrana, 1GB RAM, 1 GHz çift çekirdekli işlemciye sahip. QNX Neutrino mikrokernel mimarisine dayalı Blackberry Tablet işletim sistemini kullanan tablet, hem büyük ölçekli kurumlar hem de kişisel kullanım için tasarlandı.

BlackBerry PlayBook, iPad’in aksine önde 3 megapiksel, arkada 5 megapiksel olmak üzere çift yüksek çözünürlüklü HD kamerayla geliyor. Tüm bunların yanı sıra Java tabanlı tüm BlackBerry uygulamalarını çalıştırabilen Playbook, HTML ve Adobe içeriğini tekrarlayabiliyor.

Bluetooth 2.1+EDR özelliğini destekleyen tabletin 2011 yılı başında ABD’de, 2011 yılında 2. çeyreğinde ise uluslararası pazarlarda sunulması bekleniyor. PlayBook'un iPad'e rakip olup olamayacağını zaman gösterecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun