Genel 17 AĞUSTOS 2010 / 14:38

Blackberry Torch bir hayal kırıklığı mı oldu?

RIM'in yeni işletim sistemini kullanan Blackberry Torch’un fiyatı bir haftada yarı yarıya indi.

RIM'in yeni işletim sistemini kullanan Blackberry Torch’un fiyatı bir haftada yarı yarıya indi.


Geniş medya kampanyası ve etkin pazarlama metotlarına rağmen, Blackberry Torch indirime gitti ve neredeyse yüzde 50 indirimle telefonun satış fiyatı düşürüldü.

Torch, RIM’in yeni Blackberry 6 işletim sistemini kullanan ilk telefonu. Yeni telefonla RIM, Google’ın Android ve Apple’ın iOS platformları karşısında zengin özellikleri olan, tasarım açısından çekici bir platform yaratmak istedi. Droid 2 ve iPhone gibi telefonlarda kullanılan benzer teknolojiye rağmen telefon piyasada büyük yankı yarattı.

Buna rağmen, Amazon beş gün önce iki yıllık bir sözleme karşılığında, telefonun çıkış fiyatı 199 dolardan yüzde 50’den fazla indirim yaparak fiyatı 99 dolara düşürdü.

Yeni işletim sistemi ile insanların bu platforma sırf “yeni” olduğu için balıklama atlayacağını düşünen RIM’in bu düşüncesi işe yaramamış gibi duruyor. RIM pazar payını düşürmeye devam ettikçe, Torch’un da sonu hiç iç açıcı görünmüyor.

Çıkışı, Droid 2’in ön siparişlerinin alındığı ve Google’ın sunmaya hazırlandığı yeni nesil Android güncellemesi ile çakışan Torch’un fiyatının daha da düşeceği belirtiliyor. RIM’in böyle giderse, iflas eşiğine gelen yeni bir Palm olacağı konuşuluyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun