Genel 08 ARALIK 2010 / 11:44

BlackBerry PlayBook için uygulama aranıyor

Geliştiricilerin uygulamaları dükkana kabul edilirse kendilerine birer tablet hediye edilecek.

Geliştiricilerin uygulamaları dükkana kabul edilirse kendilerine birer tablet hediye edilecek.


Son dönemin hayatımıza akıllı telefonlar ve tabletle giren uygulamaların önemi gün geçtikçe artıyor. Önemli üreticilerden biri olan Research In Motion (RIM) da BlackBerry App World sağlayıcı portalının kapılarını geliştiricilerin BlackBerry PlayBook uygulamaları için açtı.

RIM Global Anlaşmalar & Geliştirici İlişkiler'den Sorumlu Başkan Yardımcısı Tyler Lessard, BlackBerry PlayBook'un Adobe AIR, Flash ve HTML web geliştiricilerinin yanı sıra kurumsal geliştiriciler ve uygulama meraklılarına uygun bir platform sunduğunu belirtti.

Kuzey Amerika'da yapılacak ürün tanıtımı öncesinde BlackBerry App World'de yer almasına karar verilen BlackBerry PlayBook uygulamalarının geliştiricileri, bazı hüküm ve şartlara bağlı olarak, ücretsiz birer BlackBerry PlayBook sahibi olabilecek. Her ne kadar geliştiriciler birden fazla uygulama hazırlama hakkına sahip olsa da her kayıtlı geliştiriciye 1 adet BlackBerry PlayBook hediye edilecek.

Geliştirmelerde yardımcı olabilecek linkler ise şu şekilde sıralanıyor;

• BlackBerry Tablet OS Geliştirme (http://www.blackberry.com/developers/tabletos)• BlackBerry PlayBook için geliştirmeye başlayın (http://webcast.streamlogics.com/audience/index.asp?eventid=23141115?IID=DEVWEB1101)• İlk BlackBerry PlayBook uygulamam (http://webcast.streamlogics.com/audience/index.asp?eventid=35207765?IID=DEVCAST21109)• BlackBerry PlayBook'da uygulamalar için cihaz entegrasyonu (http://webcast.streamlogics.com/audience/index.asp?eventid=13758486?IID=DEVWEBC31117)• Kullanıcı Arayüzü Kılavuzları (http://webcast.streamlogics.com/audience/index.asp?eventid=15766542)• Çok Yakında! BlackBerry App World teslim detayları (http://devblog.blackberry.com) • Adobe Tablet OS Geliştirme Sayfası (http://labs.adobe.com/technologies/flash/blackberrytabos/)• BlackBerry Geliştiriciler Blogu (http://devblog.blackberry.com)• Twitter (www.twitter.com/blackberrydev @BlackBerryDev)• BlackBerry Destek Forumları (http://supportforums.blackberry.com/t5/Tablet-OS-SDK-for-Adobe-AIR/bd-p/tablet)

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun