Genel 13 TEMMUZ 2010 / 11:33

BlackBerry'lerdeki bilgiler sağlama alınıyor

Yeni uygulama BlackBerry Protect, kullanıcıların cebindeki bilgileri korumayı hedefliyor.

Yeni uygulama BlackBerry Protect, kullanıcıların cebindeki bilgileri korumayı hedefliyor.


BlackBerry kullanıcılarının uzun süredir beklediği müşteri koruma uygulaması BlackBerry Protect'in beta sürümü bu hafta sonuna kadar yayınlanacak. Peki BlackBerry Protect kullanıcılara ne gibi faydalar getirecek?

BlackBerry Protect ile kablosuz yedekleme, geri yükleme ve BlackBerry'nin yerini bulabilme özellikleri ekleniyor. Veri yedeklemesinin doğrudan bulut bilişimle ilişkilendirildiği ve herhangi bir sorundan sonra sadece internet bağlantısı olan bir yerden eski verilere ulaşmanın mümkün kılınıyor.

Eğer telefon kaybolur ya da çalınırsa da BlackBerry Protect sayesinde cihaz uzaktan kilitlenebiliyor. Böylece cihaz çalınsa bile bilgiler başkalarına yâr olmuyor. Kendini yâr etmek isteyenin de internet üzerinden yeri belirlenebiliyor.

Aslında genel olarak BlackBerry akıllı telefonlara uzaktan erişim imkânı getiriliyor denebilir. Uzakta kilitlemenin yanında, telefonun uzaktan sesi bile açılıp kısılabiliyor.

Şu an için uygulamanın Beta sürümünün kullanımının mümkün olacağı ülkeler arasında Türkiye'nin ismi geçmiyor. Ayrıca uygulama bu yılsonuna kadar tamamen erişilebilir olduğunda nasıl bir fiyatlandırma olacağıyla ilgili bir bilgi de yer almıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun