Genel 22 EYLÜL 2008 / 07:15

BlackBerry bu kapağın altında

Research In Motion ilk kapaklı BlackBerry modeli Pearl Flip 8220’yi piyasaya sunuyor. 8220 yenilikçi çözümler ile geliyor.

Research In Motion ilk kapaklı BlackBerry modeli Pearl Flip 8220’yi piyasaya sunuyor. 8220 yenilikçi çözümler ile geliyor.


Dört bantlı ve EDGE destekli BlackBerry Pearl Flip’in parlak yüzeyi krom kaplama çerçeve ile çevrelenmiş. 9,9 x 4,8 x 1,7 cm boyutlarındaki Pearl Flip sadece 85 gram ağırlığında. Telefon iki adet yüksek çözünürlüklü ışıklı ve renkli LCD ekran desteği sunuyor. Dış kapaktaki ekrandan gelen e-posta, kısa mesaj ve aramalar kapağı açmadan görülebiliyor.  Kapağı basit bir çevirme hareketiyle telefonun diğer özelliklerine ulaşılabiliyor.


 


Mesaj yazmayı ve numara tuşlamayı hızlı ve kolay hale getirmek için SureType QWERTY klavyeyle donatılan BlackBerry Pearl Flip; diğer BlackBerry telefonları gibi, BlackBerry kablosuz servislerine entegre erişim sağlıyor.  Kullanıcılar, desteklenen 10 adet kişisel ve kurumsal e-posta hesaplarına ulaşarak SMS veya anlık mesaj yollayabiliyor ve popüler sosyal ağ siteleri üzerinden dostları, aileleri ve iş arkadaşları ile iletişime geçebiliyor. Kullanıcıların Microsoft Word, Excel ve PowerPoint dosyalarını doğrudan cihazlarında düzenlemelerini sağlayan DataViz Documents to Go yazılımı önceden yüklenmiş olarak sunuluyor. BlackBerry Pearl Flip; BlackBerry Internet Service, BlackBerry Unite!, BlackBerry Professional Software ve kurumsal e-posta sistemleri ile kurumsal kullanıcılar için BlackBerry Enterprise Server desteği sunuyor.   


 


BlackBerry Pearl Flip Sesli Arama için Hoparlörden Bağımsız Ses Tanıma özelliği, MP3 melodi desteği, akıllı arama, konferans görüşmeleri, hızlı arama, arama aktarma, sesli posta eklerinin oynatılması ve gelişmiş arka plan gürültü iptali gibi özellikler içeriyor. Telefon ayrıca eller serbest ve stereo kulaklıklar, araç kitleri ile GPS alıcısı gibi diğer Bluetooth birimleriyle kullanmak üzere Bluetooth 2.0 ve hoparlör içeriyor. Pearl Flip’in 900 mAhr’lık  pili dört saat konuşma süresi ile 14 günün üzerinde bekleme süresi sağlıyor.


 


Flaş ve görüntü kaydı özelliklerine sahip 2 milyon piksellik kamerası bulunan yeni BlackBerry, BlackBerry Maps uygulamasını da içeriyor. Telefonun web tarayıcısı sayfaları “Sütun Görünümü” veya “Sayfa Görünümü” olarak iki farklı şekilde görüntüleyebiliyor. Kullanıcılar web sayfalarının HTML veya mobil versiyonlarının arasında seçim yapabiliyorlar. Yeni BlackBerry Media Sync uygulaması akıllı telefonun  iTunes sayısal müzik listeleri ile kolay eşleşmesini sağlıyor. BlackBerry Pearl Flip 16 GB ‘a kadar microSD/SDHC hafıza kartlarını destekliyor.


 


RIM’dem verilen bilgiye göre BlackBerry Pearl Flip 8220’nin önümüzdeki günlerde dünyada birçok operatörün işbirliği ile piyasaya çıkacak. Erişim ve fiyatlandırma detaylarının, ilerleyen tarihlerde operatörler tarafından duyurulması bekleniyor.


 


www.blackberrypearl.com

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun