Genel 30 EYLÜL 2010 / 15:03

"Bize çok uygulama değil nitelik lazım"

RIM, BlackBerry için katma değeri yüksek uygulamalar beklediklerini açıkladı.

RIM, BlackBerry için katma değeri yüksek uygulamalar beklediklerini açıkladı.


RIM geçtiğimiz günlerde uygulama platformu App World'den 10 bin uygulama indirildiğini açıkladı. Android ve iOS ile karşılaştırıldığında düşük sayıda kalsa da RIM dorumdan pek rahatsız görünmüyor.

RIM'den Alan Panezic, bundan sonraki hedeflerinin 50 bin uygulamaya çıkmak olmadığını, rakamlardan çok nitelikli uygulamaların önemli olduğunu belirtti.

RIM, BlackBerry App World'de kalitesiz uygulamaların önüne geçmek için geliştiricilere değer katacak uygulamalar geliştirmesi konusunda telkinde bulunuyor.

200 bin uygulamaya ulaşıp, bir ya da iki kez kullanılan uygulamalar sunmak istemediklerini belirten Alan Panezic, reklamlara bakılmayan, gelişmiş sürümleri istenmeyen uygulamların akıllı telefonlara bir şey katmadığını vurguladı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun