Genel 25 EKİM 2010 / 14:08

Biyonik kollar bu kez işe yaramadı

Düşünce gücüyle kontrol edilen biyonik kollar, 22 yaşındaki genci ölümden kurtaramadı.

Düşünce gücüyle kontrol edilen biyonik kollar, 22 yaşındaki genci ölümden kurtaramadı.


Avusturyalı Christian Kandbauser, düşünce gücüyle kontrol ettiği biyonik kollarıyla pek çok şeyin üstesinden gelebiliyordu. Hatta Kandbauser’in otomobilini dahi kullanmasına yardımcı olan kollar, bu kez işe yaramadı. Modifiye edilmiş Subaru otomobiliyle bir ağaca çarpan 22 yaşındaki genç hayatını kaybetti.

Kazaya düşünce gücüyle kontrol edilen protez kolların sebep olup olmadığı bilinmiyor. Ancak biyonik kollarıyla trafiğe çıkmadan önce, gencin pek çok sürüş testinden geçtiği belirtiliyor. Belli ki bir şeyler yanlış gitti, belki yolda giderken aklından bambaşka şeyler geçiyordu ve kolları istemediği bir şekilde tetikledi. Kimbilir...

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun