Genel 04 HAZİRAN 2010 / 07:51

Bisikletten cep telefonu şarj ediliyor

Nokia bisiklet üzerine yerleştirilerek cep telefonunu şarj eden cihazını tanıttı.

Nokia bisiklet üzerine yerleştirilerek cep telefonunu şarj eden cihazını tanıttı.


Nokia bisiklete bağlanarak cep telefonunu şarj edebilen cihazının tanıtımını yaptı.  Nokia şarj cihazının 2 mm'lik şarj girişine sahip neredeyse tüm mobil cihazlarda kullanılabileceğini belirtiyor. Bu da cihazın sadece Nokia markalı ürünlerde kullanmayacağını gösteriyor.

Cihazın cep telefonunu şarj edebilmesi için bisikletin saatte yaklaşık 6 km hız yapması gerekiyor. Cihazla saatte 9 km hızla en az 10 dakika gidilirse kullanıcıya 28 dakikalık konuşma veya 37 saatlik hazırda bekleme süresi sağlanıyor.

Nokia'dan gelen açıklamaya göre, dünyanın birçok ülkesinde yaygın şekilde ulaşım aracı olarak kullanılan bisikletten sağlanan enerjinin boşa gitmemesi amaçlanıyor.

2010'un sonunda dünya çapında piyasaya sürülecek ürünün ortalama fiyatının 30 TL olması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun