Genel 01 EYLÜL 2010 / 10:23

Birleşme tamam, yeni ürünlere devam

Avaya, Nortel Kurumsal Çözümler'i bünyesine kattıktan sonra dünya genelinde yüzde 5 büyüdüğünü açıkladı.

Avaya, Nortel Kurumsal Çözümler'i bünyesine kattıktan sonra dünya genelinde yüzde 5 büyüdüğünü açıkladı.


Avaya-Nortel Kurumsal Çözümler birleşmesiyle ürün sayısını artıran Avaya, veri ürünleri, çağrı merkezleri ve birleşik-tümleşik iletişim alanlarına stratejik yatırımlar yapıyor. Türkiye'de ise Avaya ürünlerinde yüzde 50'lik bir büyüme yakalayan şirket Nortel tarafında da dengede kalmayı başarmış. 15 kişilik satış ekibine ek olarak 105 kişilik destek ekibiyle yola devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl destek ekibi sayısının 70 civarında olduğunun altını çizen Avaya Türkiye Genel Müdürü Sinan Dumlu, "Bu yıl yüzde 50'lik bir artışla sayımız 105'e yükseldi. Bu destek merkezimizle tüm EMEA'ya hizmet veriyoruz. Macaristan ve İngiltere'de de benzer destek merkezleri var ama Türkiye kadar büyük merkezler değil" şeklinde görüş belirtti.

Bu satınalımın tamamlanmasının Avaya'nın iletişim sektöründe gelişimi için önemli bir aşama olduğunu kaydeden Sinan Dumlu, "Birbirini tamamlayan ve aynı vizyona sahip ürünler, dikey sektör çözümleri, satış kanalları ve müşteri portföyü ile yeni Avaya, kurumsal iletişimi yeniden tanımlayacak, müşterilerine maliyetleri azaltma, operasyonlarını basitleştirme ve hızlı hareket etmeleri alanında yardımcı olacaktır. Satınalmanın sonucu olarak, Avaya daha geniş bir iş ortağı ekosistemine, daha büyük bir ürün portföyüne, daha fazla müşteriye ve rekabet için daha fazla yeteneğe sahip olacaktır. Şirket ayrıca kurumsal pazara hizmet sağlayan sistem bütünleştirici ve servis sağlayıcılar ile olan ilişkilerini geliştirecektir" dedi.

Müşterilerine yönelik çalışmalarının sürdüğünü belirten Dumlu, "Geçtiğimiz aylarda açıkladığımız yol haritasında müşterilerimize verdiğimiz, kurumlarını yönetme ve büyütmelerine yardımcı olacak gelişmiş iletişim yetenekleri sağlama taahhüdümüzü yerine getirmeye devam ediyoruz. Ürün portföyümüzü geliştirirken, bize yol gösteren ilkemiz müşterilerimize ve iş ortaklarımıza en yüksek performanslı ve en düşük maliyetli sistemler ve hizmetler sunmak" dedi.

Üç ana alana odaklandıklarına da değinen Sinan Dumlu, bunları şu şekilde özetledi:

"İlk odağımız birleşik-tümleşik iletişim. Birleşik iletişim portföyünün merkezi, sofistike iletişim ağlarını birleştiren SIP tabanlı iletişim platformu olan Avaya Aura. Aura, altyapı masraflarını azaltma, merkezileşmiş işbirliği ve müşteri ilişkileri uygulamalarının kolayca kurulum gibi özelliklere sahip. Aura, ikinci odağımız olan çağrı merkezi portföyünün de merkezinde yer alıyor. Bu yapı ile çağrı merkezleri aynı anda birden çok iletişim tipini destekleyen, SIP tabanlı, hizmet odaklı mimariye doğru kolaylıkla ilerleyebiliyor. Son odağımızda ise veri ürünleri yer alıyor. Burada da Nortel Kurumsal Çözümlerin veri çözümleriyle yola devam ediyoruz."

Satınalma detayları:

Tarih: 2009Satın alınan bölüm: Nortel Kurumsal Çözümleri (NES)Personel birleşimi: Satınalma işleminin gerçekleşmesiyle aralarında 25 yöneticinin de bulunduğu 6 bin NES çalışanı Avaya'ya katıldı. Nortel Kurumsal Çözümlerinin eski Başkanı Joel Hackney, Avaya Devlet Çözümleri ve Veri Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Başkanı olarak çalışmaya başladı.

* Bu haber BThaber gazetesinin 781. sayısında yayınlanmıştır.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun