Genel 04 AĞUSTOS 2010 / 10:54

Birleşik iletişim kamu kurumlarına anlatıldı

Jabra ve Microsoft, Ankara'da kamu kurumlarına birleşik iletişimin avantajlarını anlattı.

Jabra ve Microsoft, Ankara'da kamu kurumlarına birleşik iletişimin avantajlarını anlattı.


Birleşik iletişim çözümlerinin kamu kurumlarına getireceği verimlilik artışı ve zaman tasarrufunu anlatmak için bir araya gelen Microsoft ve Jabra, Ankara'da Kamu Kurumları İçin Birleşik İletişim Platformu'nu düzenledi.

Microsoft adına Türkiye Satış Çözümleri Uzmanı Tuğbay Aşkın, günümüz iş dünyasında e-posta, cep telefonu, sosyal ağlar, hızlı mesajlaşma ve video konferans gibi çok sayıda yeni iletişim kanalını bir ara kullanmanın önemi vurguladı. Aşkın'a göre, birleşik iletişim karmaşıklığı en aza indiriyor ve farklı kanallardan iletişimin getirdiği zorlukları ortadan kaldırıyor.

Forrester'ın yaptığı bir araştırmaya göre Birleşik İletişim'e yapılan yatırımların geri dönüşünün iki ay içinde alınmaya başladığını, 3 yıl içinde kurumlara yatırımlarının yüzde 500 geri dönüşü olduğunu kaydeden Aşkın, Microsoft'un da kendi bünyesinde Birleşik İletişim'e geçerek 1 yıl içinde yatırımını yüzde 240 oranında geri kazandığını anlattı.

Jabra Orta Doğu ve Afrika Bölge Müdürü Hanny Hanna da kullanıcıların ergonomi, eller serbest çalışma, mobilite, yazılım tabanlı telefon görüşmesi yapma gibi ihtiyaçları nedeniyle Birleşik İletişim'in kurumlar için her geçen gün daha da vazgeçilmez bir araç haline geldiğini kaydetti.

Microsoft ile işbirlikleri kapsamında halihazırda 14 farklı Microsoft sertifikalı kulaklık modelini kurumların hizmetine sunduklarını kaydeden Hanna, bugün Microsoft'un kendi operasyonu içindeki Office Communicator uygulamalarında da 100 binin üzerinde Jabra kulaklık kullanıldığını hatırlattı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun