Genel 01 ARALIK 2009 / 13:29

Birleşik Arap Emirlikleri'ne IP çözümleri

Birleşik Arap Emirlikleri'nin telekomünikasyon servis sağlayıcısı Etisalat, ülke genelindeki büroları için Alcatel-Lucent'ın IP iletişim çözümlerini seçti.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin telekomünikasyon servis sağlayıcısı Etisalat, ülke genelindeki büroları için Alcatel-Lucent'ın IP iletişim çözümlerini seçti.


Anlaşma kapsamında, tüm Etisalat bürolarında VoIP (IP üzerinden ses iletimi), LAN (yerel alan ağı), VPN (sanal özel ağ) ve sesli iletişim çözümlerini içeren bir yapı kurulacak. Alcatel-Lucent IP iletişimi platformuna dayanan proje, Etisalat çalışanlarına hızlı ve aksaksız iletişim kurma imkanı verecek.

Etisalat Pazarlama Yöneticisi Essa Al Haddad konu hakkındaki konuşmasında, "Kullanıcılarımıza tümleşik iletişim uygulamalarının avantajını yaşatmak, çalışanlarımıza işbirliği yapmaları ve paylaşımda bulunmaları için destek olmak istiyoruz. Global performansı, çalışma isteğini ve üretkenliği artırarak bu amacımızı gerçekleştirmemiz konusunda Alcatel-Lucent'ın bize destek olacağına inanıyoruz" dedi.

Al-Futtaim Teknoloji Genel Yöneticisi Venkat Raghavan ise "Etisalat, çalışanların üretkenliğini artırmak, daha rekabetçi olmak, yeni operasyonlarını daha etkin bir biçimde yönetmek, maliyetleri azaltmak, müşterilerle ilişkileri iyileştirmek ve toplam verimliliği yükseltmek için Alcatel-Lucent IP çözümünü seçti" diye konuştu.

IP ağ çözümü, hızlı ve tümleşik iletişim sunmak üzere geliştirilen Alcatel-Lucent OmniPCX platformuna dayanıyor. Bu kapsamda, mesajlaşma, video, tek numara kullanımı gibi çok çeşitli hizmetler sunuluyor.