Genel 25 KASIM 2009 / 12:48

Birincilik ve ikincilik koltuğu Türkler'in

Orta Doğu, Afrika ve Avrupa (EMEA) bölgesinde son beş yılın en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin sıralandığı Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA Programı'nda bu yıl ilk kez Türk firmaları ilk iki sırayı paylaştı.

Orta Doğu, Afrika ve Avrupa (EMEA) bölgesinde son beş yılın en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin sıralandığı Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA Programı'nda bu yıl ilk kez Türk firmaları ilk iki sırayı paylaştı.


Deloitte, her yıl geleneksel olarak Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'nın (EMEA) en hızlı büyüyen 500 şirketini belirliyor. Londra'da gerçekleşen Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA Ödül Töreni'ne dördüncü kez katılım gösteren Türk şirketleri açısından, 2009 yılının çok özel bir anlamı bulunuyor. Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA Programı'nda bu yıl yüksek büyüme oranlarıyla ilk kez Türk şirketleri sıralamada birinciliği ve ikinciliği paylaştılar.

Mobil iş çözümleri sunan Biotekno, son beş yılda yğzde 42,417'lik büyüme rakamı ile birinciliğe yerleşirken, telekomünikasyon hizmetleri alanında hizmet veren Millenicom ise yüzde 39,484 büyüme oranıyla Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA 2009 ikincisi oldu. Bu yıl Türkiye'den 30 şirketin girdiği Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA Programı'nda mobil içerik üreticisi Türk şirketi Cetech de ilk 10'da yer aldı.

Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA 2009 Programı'nda yapılan sektörel sıralamada ise Biotekno yazılım alanında, Millenicom ise ağ ve telekomünikasyon sektörü sıralamasında birinci sırada yer aldı.

Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA Ödül Töreni bu yıl Londra'da Chelsea futbol kulübünün stadyum tesislerinde gerçekleştirildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun