Genel 18 MAYIS 2010 / 08:37

Bircom'dan telefonda HD kalitesi

Bircom, HD ses kalitesine sahip IP telefonları Türkiye'ye getirdi.

Bircom, HD ses kalitesine sahip IP telefonları Türkiye'ye getirdi.


Bircom, Türkiye'yi telefonda HD kalitesiyle tanıştırıyor. AudioCodes ürünlerini ülkemizde sunmaya başlayan Bircom, markanın HD ses kalitesine sahip IP telefonlarını (VoIP) Türkiye'ye getirdi. Kamu güvenliği, eğitim ve askeri uygulamalar gibi çok sayıda alanda verimliliği artıran HD telefonlar, maliyetleri düşürmesi ve hata oranını azaltması ile biliniyor.

Geçtiğimiz 10 yıl içinde geleneksel telefon hizmetine (PSTN) alternatif olarak kullanılan VoIP teknolojisi, özellikle uzak mesafe telefon görüşmelerinde maliyetleri düşüren ve kapasiteyi artıran bir etki yaratmış bulunuyor. Genişbant teknolojisini kullanan HD VoIP ise VoIP iletişimi alanında daha iyi bir ses deneyimi sunmasıyla dikkat çekiyor. HD VoIP teknolojisinde 50-7000 Hz bant aralığında ses iletimi gerçekleşirken, örnekleme oranı da 16 KHz'e ulaşıyor. Darbant konuşma sinyalini ikiye katlayan genişbantlı HD VoIP teknolojisi böylece kullanıcılara "gerçek ses" ile iletişim imkanı veriyor.

HD VoIP özellikleri

Dünyanın en çok tercih edilen VoIP teknolojileri üreticisi AudioCodes'un HD VoIP çözümleri işlevsel ve ölçeklenebilir bir ürün ailesine sahip bulunuyor. Bu ürünler HD ses kalitesini G.722, G.722.2, G.729.1, G.711.1 ve Microsoft RTA gibi kodeklerle sağlıyor. Telefonların tümü çağrı bekletme, beklemeye alma, çağrıyı aktarma, üç katılımcılı konferans, otomatik acil arama, hızlı arama, arama planı yönetimi ve telefon rehberi gibi kullanıcı hizmetlerini standart olarak sunuyor. Bunun yanında rehbere erişim, sesli posta, 4 yönlü menü, konferans, yönlendirme, kulaklık seçimi ve full dupleks ahizesiz görüşme gibi özellikler de tüm modellerde bulunan standart özellikler olarak öne çıkıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun