Genel 18 MAYIS 2010 / 08:37

Bircom'dan telefonda HD kalitesi

Bircom, HD ses kalitesine sahip IP telefonları Türkiye'ye getirdi.

Bircom, HD ses kalitesine sahip IP telefonları Türkiye'ye getirdi.


Bircom, Türkiye'yi telefonda HD kalitesiyle tanıştırıyor. AudioCodes ürünlerini ülkemizde sunmaya başlayan Bircom, markanın HD ses kalitesine sahip IP telefonlarını (VoIP) Türkiye'ye getirdi. Kamu güvenliği, eğitim ve askeri uygulamalar gibi çok sayıda alanda verimliliği artıran HD telefonlar, maliyetleri düşürmesi ve hata oranını azaltması ile biliniyor.

Geçtiğimiz 10 yıl içinde geleneksel telefon hizmetine (PSTN) alternatif olarak kullanılan VoIP teknolojisi, özellikle uzak mesafe telefon görüşmelerinde maliyetleri düşüren ve kapasiteyi artıran bir etki yaratmış bulunuyor. Genişbant teknolojisini kullanan HD VoIP ise VoIP iletişimi alanında daha iyi bir ses deneyimi sunmasıyla dikkat çekiyor. HD VoIP teknolojisinde 50-7000 Hz bant aralığında ses iletimi gerçekleşirken, örnekleme oranı da 16 KHz'e ulaşıyor. Darbant konuşma sinyalini ikiye katlayan genişbantlı HD VoIP teknolojisi böylece kullanıcılara "gerçek ses" ile iletişim imkanı veriyor.

HD VoIP özellikleri

Dünyanın en çok tercih edilen VoIP teknolojileri üreticisi AudioCodes'un HD VoIP çözümleri işlevsel ve ölçeklenebilir bir ürün ailesine sahip bulunuyor. Bu ürünler HD ses kalitesini G.722, G.722.2, G.729.1, G.711.1 ve Microsoft RTA gibi kodeklerle sağlıyor. Telefonların tümü çağrı bekletme, beklemeye alma, çağrıyı aktarma, üç katılımcılı konferans, otomatik acil arama, hızlı arama, arama planı yönetimi ve telefon rehberi gibi kullanıcı hizmetlerini standart olarak sunuyor. Bunun yanında rehbere erişim, sesli posta, 4 yönlü menü, konferans, yönlendirme, kulaklık seçimi ve full dupleks ahizesiz görüşme gibi özellikler de tüm modellerde bulunan standart özellikler olarak öne çıkıyor.