Genel 20 OCAK 2010 / 09:33

Bırakın kontörünüzü robotlar yüklesin

Turkcell, ön ödemeli abonelerinin daha hızlı ve kolay kontör yüklemelerini sağlayacak yeni bir hizmeti hayata geçirdi.

Turkcell, ön ödemeli abonelerinin daha hızlı ve kolay kontör yüklemelerini sağlayacak yeni bir hizmeti hayata geçirdi.


Speechouse tarafından uygulamaya alınan ses tanıma sistemi ile entegre çalışan robot operatörler aracılığıyla Turkcell aboneleri, kendi sesleriyle kontör yükleyebiliyor. Uygulama sayesinde 8035 numarasını çevirerek sevdiklerine ve kendilerine kontör yüklemek için Global Bilgi Çağrı Merkezi'ni arayan aboneler, müşteri temsilcisine ihtiyaç duymadan robot operatörler aracılığıyla işlemini tamamlayabiliyor.

Turkcell'in ön ödemeli aboneleri, sunulan bu ekstra hizmet kapsamında robot operatöre kendi GSM numarasını, kontör yüklemek istediği GSM numarasını ve kaç kontör yükleneceğine dair bilgileri veriyor. Toplam bedel, abonenin belirttiği kredi kartından kolayca tahsil ediliyor. Kontör yüklemeyi müşteri temsilcisi yardımıyla yapmak isteyen aboneler ise diledikleri takdirde bu şekilde hizmet almaya devam edebiliyor.

Speechouse CEO'su Tarkan Ersubaşı, sistemin kısa sürede kabul gördüğünü ve ses tanıma teknolojisindeki başarı oranının yüzde 92,6 olduğunu belirtti. Ersubaşı, sesli servisler alanında gelişmiş teknolojileri sunan Nuance ile geliştirdikleri işbirliğiyle Türkiye pazarına katma değerli servisler sunmaya devam edeceklerini ifade ederek şunları söyledi: "Nuance'ın dünyada büyük ilgi gören teknolojilerini dil desteği sağlayarak Türkiye'deki kurumların hizmetine sunuyoruz. Bu servislerle kurumlara hız kazandırırken ve iş süreçlerinde verimlilik sağlıyoruz."