Genel 09 ARALIK 2010 / 16:44

"Bir sonraki ülkeye 3 katı ziyaretçiyle gitmeyi hedefliyoruz"

TÜTED Başkanı Adil Zafer Müftüoğlu, Suriye'nin ardından bölgeye ziyaretlerin süreceğini söyledi.

TÜTED Başkanı Adil Zafer Müftüoğlu, Suriye'nin ardından bölgeye ziyaretlerin süreceğini söyledi.


Bilgi ve İletişim Teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren Türk şirketlerinin Suriye ziyareti devam ederken, etkinliğin davetini gerçekleştiren TÜTED (Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği) Başkanı Adil Zafer Müftüoğlu benzer ziyaretlerin daha geniş katılımlar eşliğinde süreceğini söyledi.

Müftüoğlu, Suriye'de bulunma sebebini "Türkiye'nin bölgede daha etkin rol oynama vizyonuna paralel bir hareket" olarak tanımlarken, Türkiye'nin kaynaklarının bölge ülkeleri için önemli bir potansiyel ortaya koyduğunu belirtti. Müftüoğlu şunları söyledi: "Türkiye'deki bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün önde gelen şirketlerini bir araya getirerek, Suriye'nin ihtiyaçlarını ve potansiyelini bizzat yerinde görüp neler yapabileceğimizi planlayalım istedik. BİT sektörü çok özel bir sektör. Yeterli ivmeyi sağladığınızda sadece kendi büyümekle kalmıyor, kendisine bağlı olan herşeyin büyümesini sağlıyor. Türkiye'de hem bilgi teknolojileri, hem iletişim teknolojileri alanından önemli bir birikime ve enerjiye sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bu enerjiyi buradaki potansiyelle birlikte uygun bir sinerjiye dönüştürmek için buradayız."

"KOSGEB desteğinden faydalanmamız lazım"

Organizasyonun çok hızlı gerçekleştirilmesi ihtiyacı nedeniyle katılımın sağlanması ve KOSGEB'in imkanlarından faydalanma konusunda potansiyeli yeterince değerlendiremediklerini ifade eden Müftüoğlu, bundan sonraki organizasyonlarda bu imkanlardan mümkün olduğu kadar yararlanmak istediklerini söyledi. "Uygun koşullarda şimdiki katılımın 3 katını sağlayabilirdik" diyen Müftüoğlu, yine de mevcut koşullarda iyi bir organizasyon ve katılım ortaya koyduklarına inandıklarını belirtti.

Böyle bir organizasyon için ideal hazırlık süresinin 2 ay olduğunu söyleyen Müftüoğlu, "Bir sonraki organizasyonda KOSGEB üyesi olmayan şirketleri de bu süreçte üye yapıp KOSGEB üyesine dönüştürmek ve katılımı 100'ün üzerine çekme niyetindeyiz" dedi.

Sudan, Cezayir gibi ülkeler organizasyonun bundan sonraki hedefleri arasında yer alıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun