Genel 07 ARALIK 2010 / 14:21

Bir iş tableti: Avaya Flare

Avaya'nın tabletine bakmadan tabletlerden iş bilgisayarı olmaz demeyin.

Avaya'nın tabletine bakmadan tabletlerden iş bilgisayarı olmaz demeyin.


iPad piyasaya sürüldüğünden beri bir tablet bilgisayarın nasıl iş bilgisayarının yerini alabileceği konuşuluyor. iPad'in eğlence cihazından öteye gidemeyeceğini düşünenlerin yanında tablet bilgisayarlarıyla işlerini yürütenler de bulunuyor. Bu ayrımı ortadan kaldırarak iş için tablet bilgisayar kavramı Avaya Flare ile hayatımıza giriyor.

Tablet bilgisayar, iş görüşmelerini rahatlıkla organize edilmesini sağlarken konferans yapılması için sadece kişileri dokunmatik ekranda tutup çekmenize bakıyor. Birbiriyle bütünleştirilmiş ve rahat kullanıcı arayüzü de "dokunmatik ekranda iş yapılmaz" diyenlere karşı geliyor.

Cihazın arkasında bulunan ayaklık sayesinde tabletin yerleştirilmesi, üzerinde işlem yapılması oldukça kolay görünüyor. Henüz Türkiye'de bulunmayan tablet, video oynatma, sosyal medya uygulamaları, sesli ve görüntülü web üzerinden konferans imkânı, çoklu yönlendirme, sunum, anlık mesajlaşma ve bağlamsal geçmiş sunuyor.

Cihaz, iPad'deki gibi hem donanım hem de yazılım olarak aynı şirket bünyesinden çıktığı için oldukça uyumlu görünüyor. Daha detaylı ve açıklayıcı bulgular için videoyu hemen aşağıda bulabilirsiniz.