Genel 22 OCAK 2009 / 07:29

Bir Android telefon da Samsung'dan geliyor

Samsung yeni dokunmatik ekranlı Google Android telefonunu, T-Mobile ve Sprint Nextel aracılığıyla 2009’da piyasaya çıkaracağını açıkladı.

Samsung yeni dokunmatik ekranlı Google Android telefonunu, T-Mobile ve Sprint Nextel aracılığıyla 2009’da piyasaya çıkaracağını açıkladı.


Samsung Electronics, Google Android platformlu yeni telefonun fiyat ve özellikleri hakkında bir açıklama yapmadı. 


Bir Samsung yetklisi, yerel operatörlerin özel ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına Google telefonun gelişim sürecini hızlandırdıklarını belirtti. Google Android platformlu yeni Samsung akıllı telefon, dokunmatik ekran özelliğinin yanında Google Harita, G-Talk Messenger, G-Mail ve Google Arama gibi bir çok mobil uygulamaya da ev sahipliği yapacak.


Android, birçok cep telefonu üreticisi firmanın bulunduğu Açık Telefon Birliği’nin (Open Handset Alliance) bir parçası. LG Electronics, Motorola gibi cep telefonu üreticilerinin de Android platformlu ilk cep telefonlarını 2009’da piyasaya çıkarması bekleniyor. Açık Telefon Birliği’nin 47 üyesi bulunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun