Genel 20 MAYIS 2010 / 11:49

Bilkom ve Adobe'den işbirliği

Bilkom basın toplantısıyla Adobe ile stratejik işbirliği ve dağıtıcılık anlaşmasını açıkladı.

Bilkom basın toplantısıyla Adobe ile stratejik işbirliği ve dağıtıcılık anlaşmasını açıkladı.


Apple Türkiye'nin kurulmasıyla Apple'ın Bilkom ile ilişkisi sorgulanır olmuştu. Apple ile Bilkom dağıtıcılık konusundaki ortaklıkları son bulabileceği söylentileri dolaşmaya başlamıştı.

Bu söylentiler arasında, son dönemde Apple'la tartışmalar yaşayan Adobe'nin Türkiye dağıtıcılığını Bilkom üstlendi. Bilkom ile Adobe Systems Incorporated arasında varılan anlaşmaya göre; Bilkom, Adobe Lisans Merkezi olacak.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bilkom Genel Müdürü Cömert Varlık, "Adobe, mevuct müşteri portföyümüzün ihtiyaçlarını mükemmel şekilde karşılıyor. Tecrübelerimize, birikimimize, tasarım sektörü ve ilgili alanlardaki mevcut ilişkilerimize dayanarak Adobe'nin de Türkiye'de güçlü bir bayi kanalına sahip olmasına yardımcı olabileceğimizi de söyleyebiliriz" dedi.

Ayrıca Apple ile herhangi bir sorun olup olmadığı ile ilgili sorumuza cevap veren Varlık, "Bilkom Apple'ın resmi dağıtıcısıdır. Türkiye'de kurulan şirketin ilişkilerimizi geliştireceğine inanıyoruz. Ayrıca Adobe ile Apple arasında şirket CEO'larına kadar büyüyen sorunlar da bizim ilişkilerimizi etkilemeyecektir. İleride yapacağımız kampanyalar ile herhangi bir sorun olmadığını göstermiş olacağız" dedi.

Adobe EEMEA Direktörü Peter Schmidt ise, "Biz, Türkiye pazarındaki varlığımızı güçlendirmek istiyoruz. Bilkom yeni pazar segmentleri geliştirmek ve Adobe ürünlerini ve çözümlerini daha geniş bir müşteri tabanına yaymak konusunda yardımcı olarak bize ivme kazandıracak. Buna ilaveten müşterilerimiz, sayıları artan bayiler ve perakende mağazaları sayesinde gelişen ve yayılan yerel kanaldan da faydalanacaklar" diyerek anlaşmanın önemini vurguladı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun