Genel 11 AĞUSTOS 2010 / 12:15

Bilişim Zirvesi'nde değerli konukların ardı arkası kesilmiyor

Birleşmiş Milletler BT Danışmanı Dennis Anderson Bilişim Zirvesi'ne konuşacak.

Birleşmiş Milletler BT Danışmanı Dennis Anderson Bilişim Zirvesi'ne konuşacak.


Birleşmiş Milletler BT Danışmanı, teknolojist, stratejist Dennis Anderson, Bilişim Zirvesi kapsamında açılış konuşmacıları arasında yer almak üzere Türkiye'ye geliyor. Kendini enternasyonalist, teknolojist ve stratejist olarak tanımlayan Dennis Anderson, St. Francis College, New York City bünyesinde bulunan Yönetim ve Bilgi Teknoloji Biriminin Başkanı ve profesörleri arasında yer alan değerli bir isim.

Anderson, teknolojiyle geliştirilmiş öğrenme metodunun, yeni gelişen teknolojilerin, sürdürülebilir teknolojilerin ve bilgi girişimciliğinin güçlü savunucuları arasında yer alıyor. Anderson bilişim, sürdürülebilir gelişim, liderlik ve eğitim alanlarında bugüne kadar sayısız uluslararası konferansta sunum yaptı. Araştırma ilgi alanları arasında sürdürülebilir geliştirme için bilişim, bilgi politikaları, küresel sayısal uçurum, insan-bilgisayar etkileşimi, multimedya, yapay zeka, bilgisayar bilimi, matematik ve uzaktan eğitim, yeni medya teknolojileri ve e-ticaret yer alıyor.

Anderson, bugüne kadar Ulusal Bilim Fonu hibesi dahil çeşitli hibeler aldı ve birçok hibe, burs programı ve yayın eleştirmeni/hakemi olarak görev yaptı.

Anderson, J.William Fulbright Yabancı Öğrenci Burs Kurumu Fulbright'ın Kıdemli Uzman programı için bilgi teknolojileri uzmanı olarak gösterilmiştir. Bunun dışında organizasyon ve konferans kurullarının çeşitli danışmanlık kurullarında üye olarak görev yapmıştır.Birleşmiş Milletler Küresel Bilgi ve Haberleşme Teknolojileri ve Geliştirme İttifak'ının üst düzey danışmanıdır.