Genel 12 EYLÜL 2011 / 14:14

Bilişim Zirvesi '11’de ziyaretçileri yeni iş fırsatları bekliyor

"Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları" kitabıyla dünya çapında haklı bir üne kavuşan John Perkins, nesil farklarının iş dünyasına etkisini anlatacak olan Michael McQueen ve TED organizasyonunun dünyadaki 12 fahri temsilcisinden biri olan Jim Stolze gibi önemli konukları barındıran zirvede tüm bölgenin nabzı tutularak yeni iş fırsatları yaratılacak.İnterpromedya’nın 2000 yılından bu yana Bilişim Zirvesi adı altında düzenlediği ve bu yıl Vodafone’un ana sponsorluğunda “ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ’11” olarak kapsama alanını Avrasya’ya bölgesine genişleten etkinlik, 3 – 5 Ekim 2011 tarihlerinde, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ’11, Türkiye’de bilişim sektörü ile bilişime yatırım yaparak işini geliştiren dikey sektörleri buluşturma misyonuna bu yıl ayrıca bölgesel olarak uluslararası işbirliklerini artırmayı teşvik etme misyonunu da ekledi.

Türkiye bilişim sektörüne de yeni pazarlara açılma konusunda köprü oluşturacak ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ’11’in özellikle Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu ve Balkan ülkelerinden yoğun katılım görmesi ve toplamda 4 bini aşkın katılımcı ağırlaması bekleniyor.

23 ülkeden TİKA’nın davetlisi olarak gelecek profesyonellerle tanışın

ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ’11’e Başbakanlık’a bağlı Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın (TİKA) önemli bir desteği söz konusu. Onlarca kurum, dernek ve sponsorların katkılarıyla gerçekleşecek etkinlik, son olarak Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın da (TİKA) desteğini aldı. Buna göre TİKA, bölgesel olarak uluslararası işbirliklerini artırmayı teşvik etme misyonu taşıyan etkinliğe 23 ülkeden birçok katılımcının gelmesine destek oluyor.

Önemli bir kısmı yurtdışından gelen 150 konuşmacının sunumlarıyla ufkunuzu açın

ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ’11’de 8 konferans, 47 özel oturumda yüzde 30’ı yurtdışından olmak üzere 150 konuşmacı kürsüye çıkacak. 14 ülkeden gelen konuşmacılar arasında Türkiye’den katılacak kamu sektöründen üst düzey temsilciler, holding CEO’ları, STK başkanları ve girişimcilerin yanı sıra, çevre ülkelerden düzenleyici kurum başkanları, resmi temsilciler, küresel şirketlerin yöneticileri ve yatırımcılar da yer alıyor.

John Perkins’i canlı dinleyin

“Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları” isimli kitabı ile dünyayı kasıp kavuran Amerikalı yazar ve aktivist John Perkins, ilk kez Türkiye’ye geliyor! Yazdıklarıyla dünyayı uykudan uyandıran Perkins, özellikle son dönemde dünyanın içinden geçtiği ekonomik krizi ve sürekli büyümeye, kârı maksimize etmeye odaklanmış günümüz ekonomisini çok farklı bakış açısıyla yorumlayacak. Perkins, ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ’11'deki konuşmasında, bilişim teknolojilerinin bu dönüşüm sürecine olumlu ve olumsuz katkılarını vurgulayacak, çöken eskinin ve ufukta görünen yeninin çarpıcı bir karşılaştırmasını yapacak.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oNGJrmFWmIM[/youtube]

Michael McQueen ile Y kuşağının kodlarını çözün

1980 sonrasında doğmuş ve teknolojiyi bir yaşam biçimi olarak benimsemiş Y kuşağının dilinden en iyi anlayan isimlerden biri; Y Kuşağı Uzmanı Michael McQueen ilk kez Türkiye'ye geliyor! ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi '11'nin ilk gününde konuşacak McQueen, ayrıca etkinliğin ikinci gününde 100 kişilik katılımla sınırlı bir workshop gerçekleştirecek. Son altı yılda, dört kıtada 100 binin üzerinde yöneticiye Y kuşağına ulaşma yollarını anlatan McQueen, Y kuşağının şifrelerini "Y Kuşağı ve Kurumsal Kültürlerin Zorunlu Dönüşümü" başlıklı workshop'ta çözecek. Günümüzün 40 yaş üstü yöneticileri ile Y kuşağının verimli çalışma yollarını ele alacak McQueen, ayrıca Y kuşağını hedefleyen markaların satış ve pazarlama yöntemlerini bu kuşağın beklentilerini göz önünde tutarak nasıl şekillendirmesi gerektiğini anlatacak.

Jim Stolze’dan webde yeni yaklaşımları dinleyin

“Teknoloji, eğlence ve tasarım” dünyasının paylaşmaya değer fikirlerini kendine özgü farklı bir tarzla tüm dünyada sunan bağımsız TED organizasyonunun dünyadaki 12 fahri temsilcisinden biri olan Jim Stolze, ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ’11’e geliyor! Amsterdamlı bağımsız yazar ve düşünür Stolze, Hollanda’nın en büyük web sitelerinin ardındaki itici güç olarak tanınıyor.Dijital pazarlama konulu kitapları bulunan Stolze, Zirve’de “dikkat ekonomisi” üzerine konuşacak. Yatırımın geri dönüşü (ROI) hesaplamaları içinde, tüketicilerin dikkatinin ürüne ne ölçüde çekilebildiği hesaplamasına (ROA) odaklanacak. Özellikle sosyal medya araçlarını kullanarak ROA hedeflerine ulaşmanın yollarını anlatacak ve herkesi şaşırtacak.

Geleceğin dijital Türkiyesi’ni şimdiden keşfedin

Türkiye’de dijital geleceği şekillendiren şirketlerin bir araya geldiği sivil toplum kuruluşlarının liderleri ile Vodafone Türkiye kampından seçilmiş geleceğin liderleri olan Y kuşağı gençler aynı sahnede bir araya geliyor.

Zirve’nin öne çıkan konferans başlıkları şöyle sıralanıyor:

- Bölgesel İş Fırsatları Konferansı:

Avrasya bölgesindeki iş fırsatları ayağınıza gelsin!

- Bölgesel Finans Çözümleri Konferansı:

Bilişimle farklılaşan finansal hizmet modellerini, farklı ülkelerden örnekleri keşfedin!

- Geleceğin Ticaretinin ‘e’ Hali Konferansı:

Geleceğin karlı e-ticaret modelleri ile bugünden tanışın!

- m-Sağlık / Tele Sağlık Konferansı:

Mobilitenin sağlık hizmetlerine kazandıracağı yeni tanımlar içinde şimdiden konumunuzu alın!

- Mobilişim Konferansı:

Mobil iş dünyasının baş döndürücü hızının gerisinde kalmayın!

- Sınırları Kaldıran Sosyal Medya Konferansı:

Sosyal medyada var olmanın en doğru yolunu keşfedin!

- Sınırsız İletişim Konferansı:

7 ülkenin regülasyon başkanlarından yeni düzenlemeleri ve iş fırsatlarını öğrenin!

- Sınırsız Oyun Konferansı:

Oyun endüstrisindeki yeni kazanç kalemlerini görün!

Bilişim STK’larından özel oturum ve toplantılar

ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ’11 kapsamında bilişim sektörünün sivil toplum kuruluşları özel oturum ve toplantılar düzenliyor.

- TÜBİDER’in organizasyonunda

Bilişim Meslekleri ve Eğitim Forumu

FATİH Projesi Çerçevesinde Bilişim Öğretmenlerinin Görüşleri Paneli

- TÜTED’in organizasyonunda

Kamu Güvenliği ve Acil Durum Haberleşmesi Forumu

- TEDER’in organizasyonunda

Sınırsız Dünyada Güvenli İnternet Forumu

- TBV’nin organizasyonunda

Kullanıcının Sesi Forumu

- TESİD’in organizasyonunda

Sürdürülebilir Kalkınmada Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Sektörünün Rolü Paneli

- MOBİLSAD’ın organizasyonunda

Mobilişim Konferansı

- TÜBİSAD’ın organizasyonunda

Çevre Ülkelerdeki Bilişim STK’larının Başkanları ile Yuvarlak Masa Toplantısı

Zirve’ye zirvedeki kurumlardan tam destek geliyor

ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ’11, bu yıl Türkiye Cumhuriyeti AB Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Başbakanlık’a bağlı Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA), İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) destekleriyle gerçekleştiriliyor.

Oluşturulan sinerjiyi destekleriyle artıran sivil toplum örgütleri ise, ETİD, MOBİLSAD, TBD, TBV, TEDER, TESİD, TÜBİDER, TÜBİFED, TÜBİSAD, TÜTED ve YASAD.

Ayrıntılı bilgi için www.bilisimzirvesi.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun