Genel 13 TEMMUZ 2009 / 11:03

Bilişim Zirvesi '09 için geri sayım başladı

‘Yeni dünya’daki 'yeni yaşam’ın yol haritası Bilişim Zirvesi'nde çizilecek.

‘Yeni dünya’daki 'yeni yaşam’ın yol haritası Bilişim Zirvesi'nde çizilecek.


Bilişim Zirvesi ’09, 7-10 Ekim 2009 tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde iş dünyasıyla buluşmaya hazırlanıyor. Bu yıl ‘Yeni Dünya Yeni Yaşam’ ana temasıyla gerçekleşecek Bilişim Zirvesi’09’da, telekom, e-sağlık/tele sağlık, enerji, savunma ve yeni medya konferanslarının yanı sıra iş dünyasına yönelik iş çözümleri ve teknoloji oturumları yer alacak. Bu yıl ikinci kez gerçekleşecek ‘Genç Zirve’ ise yeni dünyanın gençlerini biraraya getirerek, gençlerin fikirlerini ve projelerini yarıştıracak.


İnterpromedya tarafından düzenlenen Bilişim Zirvesi ’09’un ana sponsorluğunu Turkcell üstleniyor. Etkinliği katkılarıyla destekleyen kurumlar arasında TC Ulaştırma Bakanlığı, TC Sağlık Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Savunma Sanayi Üreticileri Derneği (SASAD), Tıp Bilişimi Derneği (TBD), Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) ve Tüm Telekomünikasyon ve İşadamları Derneği (TÜTED) bulunuyor. Altı konferans ve 27 farklı oturumun düzenleneceği Bilişim Zirvesi, kamu, finans, üretim, telekom, sağlık, savunma, enerji, medya, eğitim, hizmet, perakende, lojistik ve bilişim sektöründen beş bine yakın profesyoneli ağırlamayı hedefliyor.


Bilişim Zirvesi, çeşili yeniliklere sahne olacak. Bunların ilki Yeni Medya Konferansı. Dijital teknolojinin gelişimiyle paralel değişen medya sektöründeki tüm yenilikler bu konferansta ele alınacak. Diğer yandan Genç Zirve bu yıl, iş hayatına adım atacak olan gençlerin bilişim teknolojileriyle oluşturdukları fikir ve projelerini tanıtabilecekleri, yarıştırabilecekleri ve sonrasında da geleceklerini oluşturabilecekleri bir ortam sunacak. Bilişim profesyonellerinin iş dünyası için geliştirdiği özel çözümlerin ele alındığı ve 27 farklı kategorisi olan İş Çözümleri ve Teknoloji Oturumları’na ise bu yıl yeni olarak Bütünleşmiş bilgiişlem stratejileri, bütünleşmiş iletişim, açık kaynak sistemleri, bulut bilgi işlem, gelişmiş interaktif çoklu ortam servisleri ve akıllı ev-ofis teknolojileri oturumları eklendi. 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun