Genel 11 KASIM 2010 / 14:49

Bilişim yatırımları için KOBİ'lere para desteği geliyor

Index ve Finansbank, bilişim sektöründeki ihtiyaçlarına özel kredi vermek üzere işbirliğine gitti.

Index ve Finansbank, bilişim sektöründeki ihtiyaçlarına özel kredi vermek üzere işbirliğine gitti.


Index ve Finansbank, mikro ve KOBİ ölçekli firmalara bilişim sektöründeki ihtiyaçlarına özel kredi vermek üzere işbirliği yaptı. Avrupa Yatırım Fonu garantörlüğüyle sağlanacak teminat desteğiyle, bilişimle kalkınmanın teşvik edilmesi hedefleniyor.

Index Grup, Finansbank işbirliğiyle mikro ve KOBİ ölçekli firmalara Avrupa Yatırım Fonu garantörlüğüyle teminat desteği sağladığı özel bir kredi programı başlatıyor. Program kapsamında, bu ölçekteki firmaların bilişim sektöründeki donanım, yazılım ve hizmet ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik finansman kredisi sunuluyor.

250 bin liraya kadar destek

Bilişimle kalkınmaya destek olmak amacıyla düzenlenen program kapsamında, KOBİ'lerin 250 bin TL'ye kadar olan, kapasite artırımı ya da hizmet kalitesi artışına yönelik makine ve ekipman alımı, tesis modernizasyonu, inovasyon çalışmaları gibi her türlü bilişim teknolojisi yatırımı destekleniyor. Index Grup bayilerinden yazılım, donanım, hizmet alan ve programda belirtilen KOBİ tanımına uyan bayi müşterileri, bu kapsamda kredilendiriliyor.

Firmalar, 18-120 aylık taksit ödemeli seçeneklerle sunulan kredi desteğinde 6 aya kadar ödemesiz olmak üzere esnek ödeme seçeneklerinden faydalanabiliyor. Kredinin en önemli avantajlarından biri ise minimum tutar olmaması.

Index Grup CEO'su Erol Bilecik, sunulan yeni finansal çözümle ilgili olarak, "Bu programla, öncelikle artı iş potansiyeli yaratarak bayi kanalımızı güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Finansbank ile işbirliğimiz sonucunda KOBİ ve mikro ölçekli firmaların bilişim konusundaki gelişmelerine destek olmayı hedefliyoruz. Ayrıca, uluslararası bir kurum olan Avrupa Yatırım Fonu'nun garantörlüğünün de projemizin başarısına önemli bir katkı sağlayacağına inanıyoruz" diyor.