Genel 11 KASIM 2013 / 16:02

Bilişim girişimlerinin yatırım geleceği iX İstanbul'da konuşuldu

Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen iX İstanbul 2013 etkinliği kapsamında Fast Lane Ventures, IFC, 3TS, Apex, Intel Capital gibi dünyanın en önemli yatırımcıları teknoloji alanında devrim yaratabilecek yeni Türk girişimcilerini aramak üzere Türkiye’de buluştu.Açılışı Bahçeşehir Üniversitesi Kuluçka Merkezi Kurucusu Ersin Pamuksüzer tarafından yapılan etkinliğe yemeksepeti.com kurucu ortağı Melih Ödemiş, EBAN yönetim kurulu üyesi Baybars Altuntaş ile melek yatırımcı Mehmet Buldurgan gibi Türk girişim ve yatırım dünyasının tanınmış isimleri de katıldı.

Etkinlik kapsamında Mobil& Oyun, IT, Big Data ve Cloud, Dijital Medya ve Lifestyle, Seed, Sosyal Girişimcilik alanlarında teknolojiler üreten 21 Türk girişimci şirket sunum yaparak, yabancı yatırımcılardan anında geri bildirim alma şansı yakaladı.

Sunum yapan girişimciler arasında B-messenger, Bilgi Odası, Bimetri, C@rma, Cepyol, ChampionsApp, Demak Global, Dimera, Eniyihekim.com, Gowitme, Gripati, Mobikasaba, Mobil Express, Natek, Picus Security, Sencebence, Soul, Swag, Visionteractive, Woisio ve Yolyola yer aldı. Etkinliğe katılan yatırımcılar tarafından en iyi sunum yapan girişim olarak, şirketlerin müşteri ilişkileri yönetim sistemi içinde çalışarak, satış ve destek ekiplerine yardımcı olan ChampionsApp seçilirken, en iyi sunum yapan yatırımcı ödülü ise 3TS Capital Partners’ın yönetici ortağı Daniel Lynch’in oldu.

Etkinliğin ana konuşmacıları arasında; 35 yıldan bu yana bilgi ve iletişim sektöründeki girişimciler, yatırımcılar ve yöneticiler için ilham kaynağı olan ve onlara rehberlik eden yatırım dünyasının başarılı isimlerinden Dixon Doll, özellikle son dönemde yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Türk melek yatırımcı Hasan Aslanoba, dünyanın önde gelen yatırım şirketi McKinsey İstanbul ortağı Bengi Korkmaz ve Koç Grubu’nun erken aşamadaki, yenilikçi ve teknolojik buluşları en doğru iş modelleri ile ticarileştirmeyi hedefleyen şirketi Inventram Genel Müdürü Cem Soysal yer aldı. Dixon Doll Silikon Vadisi yatırıcımları gelişmekte olan pazarlarda yenilik arıyor temalı bir konuşma yaparken, Türk girişimlerin yurtdışında nasıl rekabetçi olabilir, yatırıcımlar girişimcilere küresel birer oyunca haline gelmek için neler sunabilir gibi konularda masaya yatırıldı.

Bahçeşehir Üniversite’sinde düzenlenen ve resmi havayolu Türk Hava Yolları olan etkinliğin diğer sponsorları ve destekçileri arasında KOSGEB, Google, ELIG ve Evrensel Hazır Gıda yer aldı.

Bootcamp Ventures Hakkında
BootCamp Ventures’ın amacı; küresel yatırımcılar, iş ortakları, müşteriler ve gelecek vaat eden teknoloji şirketlerinin buluşması için benzersiz bir platform oluşturmaktır. Amerikalı profesyoneller tarafından kurulan şirket teknoloji girişimlerine disiplinli bir bakış açısı sunmaktadır. Ortaklar; girişim sermayesi, girişimcilik, pazarlama ve finans konusundaki uzmanlıklarını girişimci şirketlerin değerini arttırmak için kullanmaktadırlar. 2008 yılından beri 5 ülkede Bootcamp Ventures tarafından düzenlenen 22 uluslararası girişimcilik zirvesinde gelişmekte olan teknoloji şirketleri, lider yatırımcılar ve karar vericiler; potansiyel ortaklar, yatırımcılar, müşteriler ve girişimcilerin diyalog kurabildiği benzersiz ve anlaşma odaklı bir platformda buluşmaktadır
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun