Genel 31 ARALIK 2009 / 07:01

Bilişim Eğitim Merkezi'nden bir şube daha

Bilişim Eğitim Merkezi, 10. yılında şube sayısını 7'ye çıkararak Bakırköy'de 6 katlı 2. binasını hizmete açtı.

Bilişim Eğitim Merkezi, 10. yılında şube sayısını 7'ye çıkararak Bakırköy'de 6 katlı 2. binasını hizmete açtı.


Bilişim Eğitim Merkezi Bakırköy Şubesi, Abbas Güçlü'nün katılımı ile gerçekleştirilen açılış ile hizmet hayatına başladı . İstanbul'daki şube sayısını Bakırköy'de açtığı 2. şubesiyle 6'ya çıkaran Bilişim Eğitim Merkezi'nin Eskişehir'de de bir eğitim merkezi bulunuyor. Bakırköy'ün işlek caddelerinden olan Ebuzziya Caddesi'nde bulunan 6 katlı binada 10 derslik bulunuyor. 800 öğrencinin eğitim alabileceği binada tüm derslikler ferah ve teknoloji bakımından zengin bilgisayar laboratuarlarıyla donatıldı. Şube, özel olarak tasarlanmış Cisco kabinli laboratuarı ile network eğitimlerinde tam donanımlı eğitim imkanı sağlıyor.

Yeni yatırımları hakkında bilgi veren Bilişim Eğitim Merkezi Genel Müdürü Ahmet Çevik; 2009 yılında % 10 büyüdük. 2010 yılında % 20 büyümeyi hedefliyoruz. Krizde eğitim başvurularına gelen taleplerde artışlar yaşandı. Kayıt oranlarında bu artışa rağmen bir düşüş oldu. 10 yıl içinde açtığımız şube sayıları ile yatırımımız 5 milyon dolar civarına ulaştı. Bilişim Eğitim Merkezi sektöründe lider konumunu güçlendirmek için yatırımlarına devam edecek. Türkiye'nin kalkınma fırsatlarından en büyüğünün Bilişim sektöründe olduğunu, bu sektörde de yetişmiş insan gücüne ihtiyaç olduğunun bilinci ile hareket ediyoruz. Bilişim Eğitim Merkezi'nin bu noktada üzerine düşen görevi en iyi şekilde yaptığını düşünüyoruz. Amacımız yenilenen dünyada BT alanındaki eğitimleri kaliteli sunmak ve yetkin insan gücünde istihdam olanaklarının artırılmasını sağlamak. Bu nedenle Meslek Yüksek Okulu açmayı hedefliyoruz" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun