Genel 10 EYLÜL 2012 / 10:27

Bilişim dünyası İstanbul’da buluşuyor

Bilişim dünyası İstanbul’da buluşuyor

Türkiye'nin yanı sıra çevre ülkelerden iş insanlarının katılımıyla gerçekleşecek olan "ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi'12" 300'den fazla konuşmacı ve 7 bini aşkın katılımcısı ile iş ve teknolojinin bir sonraki adımını gündeme getirecek. 

Vodafone'un ana sponsorluğunda 11 – 13 Eylül 2012 tarihlerinde üç gün boyunca sürecek zirvede, 30'a yakın ülkeden 300'ü aşkın konuşmacı ile 7 bin iş ve teknoloji profesyoneli bir araya gelecek. Konuşulacak konu ve yapılacak sunular arasında çok yakın geleceğin “dijital hastane”si ve yarının İstanbul’u "Akıllı Şehir İstanbul" yer alacak.

T.C Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımlarıyla 11 Eylül 2012 Salı günü, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde açılacak olan zirvenin açılış programında "Kutsal Ekonomi" kitabı ile büyük tartışmalara yol açarak kitleleri peşinden sürükleyen Araştırmacı, Yazar ve Düşünür Charles Eisenstein, Changelab Uluslararası Davranış Değişikliği Kuruluşu'nun Kurucu Ortağı ve "Baş Yaratıcı"sı Dominic Thurbon, Samsung Electronics'in Kıdemli Başkan Yardımcısı Bum-Coo Cho ve Alcatel-Lucent'in Ar-Ge üssü olan Bell Laboratuvarları Başkanı Dr. Jeong-Hoon Kim'in konuşmaları yer alıyor.

Eisenstein, konuşmasında ekonomik krizin toplum yaşamında nasıl değişimlere yol açabileceğine yönelik öngörülerine yer verirken, Bum-Coo Cho eğitim alanındaki küresel gelişmeleri aktaran ve "Samsung Akıllı Okul" çözümleri konusunda bilgi veren bir konuşma yapacak. Thurbon ise sosyal medyanın etkin bir mecra olarak kullanımı için yenilikçi yaklaşımları irdeleyecek ve geçmişinde 7 Nobel ödülü, 33 bin patent sahipliği bulunan Bell Laboratuarları Başkanı Dr. Jeong-Hoon Kim de, 2,5 milyar dolarlık bütçeli şirketi yönetmenin zorlu ve eğlenceli yönlerini paylaşacak.

ICT Summit Eurasia Awards’12 Ödül Töreni

Avrasya Bölgesi'nde bilişim teknolojilerinin kullanımının artırılması ve çok uluslu iş birliklerinin teşvik edilmesi amacı ile bu yıl ikincisi düzenlenen ICT Summit Eurasia Ödülleri, 11 Eylül 2012'de 12.00 – 13.00 saatleri arasında Zirve kapsamında düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Uluslararası iş birlikleri ile gerçekleşmiş başarılı projeler arasından ilk üçe girenler bu törende açıklanacak.

Ödül Töreni'nin ardından zirvede ilk günün önemli konuşmacıları arasında Dünya GSM Derneği (GSMA) Bağlantılı Yaşam Programı Direktörü Anthony Brand, Vodafone Türkiye, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Jorge Fernandes de yer alacak ve yarının teknolojilerine işaret edecekler.

Açılış özel programının tamamı ve zirveye dair daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun