Genel 09 HAZİRAN 2010 / 09:25

Bilgisayarla yazıcı ayrılıyor

HP, bilgisayara ihtiyaç duymayan yazıcıların yolda olduğunu açıkladı.

HP, bilgisayara ihtiyaç duymayan yazıcıların yolda olduğunu açıkladı.


HP, bilgisayara bağlanmaya ihtiyaç duymadan çıktı alabilecek yazıcılar üzerine çalıştığını açıkladı. Yazıcılara internete bağlanabilmesi için mikro yongalar ve özel yazılımlar yükleneceği bildirildi.

Bu sayede HP, kullanıcı nerede olursa olsun yazıcıdan çıktı alabilmeyi sağlamayı amaçlıyor. Aslında fikrin temelinde, her yazıcının e-pota adresi bulunması ve bu adrese gönderilen dokümanın doğrudan yazdırılması bulunuyor.

İstenirse belgelerin doğrudan yazdırılmasının dışında yine internet üzerinden HP'nin sağladığı buluta da kaydedilebileceği belirtildi. HP'nin tüm yazıcılarının ilerde buluta bağlanacağı ve nereden, ne zaman istenirse istenilen belgelerin çıktısı alınabilecek.

Ayrıca bu yaklaşım, yazıcıların bilgisayarlara tanıtılma derdini de ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun