Genel 12 KASIM 2009 / 14:23

Bilgisayar yonga satışları uçuyor, pazar iyileşiyor

IDC raporlarına göre, üçüncü çeyrek bilgisayar yonga sevkiyatı yüzde 23'e yükseldi, araştırmacılar 2010 için ihtiyatlı

IDC raporlarına göre, üçüncü çeyrek bilgisayar yonga sevkiyatı yüzde 23'e yükseldi, araştırmacılar 2010 için ihtiyatlı


 

IDC'nin hazırladığı rapora göre, dünya çapında bilgisayar yonga sevkiyatı üçüncü çeyrekte arttı. Önceki çeyrekle kıyaslandığında üçüncü çeyrek bilgisayar mikroişlemci sevkiyatı yüzde 23 arttı. Analistler bu keskin artışın düşük maliyetli mobil bilgisayarların artan popülerliğine bağlıyor.

IDC, Intel Atom işlemci tabanlı netbook dizüstü bilgisayarları içeren mobil bilgisayarlar sevkiyatının ikinci çeyrekten itibaren yüzde 35.7 büyüdüğü açıkladı. Bu arada, masaüstü bilgisayar işlemcileri daha ılımlı bir seviyede büyüdü.

Bilgisayar işlemci sevkiyatında üçüncü çeyrek performansı, bir zamanlar rekor olarak addedilen 2008'in üçüncü çeyreği ile kıyaslandığında yeni bir rekor olarak tanımlanıyor.

Tüm bunlar da işlemci pazarının hızla iyileştiğini gösteriyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun