Genel 15 OCAK 2009 / 08:08

Bilgisayar içeriği salona taşınıyor

Seagate FreeAgent Theater HD medya oynatıcısı dijital içerik keyfini salondaki televizyona taşıyor.

Seagate FreeAgent Theater HD medya oynatıcısı dijital içerik keyfini salondaki televizyona taşıyor.


Seagate’in taşınabilir sabit diski FreeAgent Go ile çalışmak üzere tasarlanmış olan Seagate FreeAgent Theater, kullanıcıların dijital medya keyfini bilgisayar ekranları yerine televizyon ekranlarından yaşamalarını sağlayan yeni bir ürün.
 
Cihazla beraber sunulan FreeAgent Theater yazılımı, bilgisayarınızda depolanmış tüm fotoğraf, müzik, video ve filmlerin otomatik taşınması ve düzenlenmesini sağlayan bir medya senkronizasyon uygulaması içeriyor. Birçok farklı renkte sunulan FreeAgent Go, tüketicilerin dijital içeriklerini disk rengine göre arşivleyip düzenleyebilmelerine de olanak sağlıyor.
 
FreeAgent Theater medya oynatıcısı, MPEG-1, MPEG-2 ve MPEG-4 formatlarının yanı sıra NTSC, PAL ve HD için 1080i’ye kadar video çözünürlüğüne sahip DivX dosyalarını ve altyazılarını destekliyor. Desteklenen ses formatları arasında 5.1 kanal surround ve MP3, WMA, WAV ve OGG gibi dijital ses formatları bulunuyor. Seagate FreeAgent Go’ya içerik yüklemek ve taşımak içinse, 256 MB’lık RAM’i ve kullanılabilir bir USB portuna sahip, Windows XP veya Vista işletim sistemi olan bir bilgisayar yeterli. FreeAgent Theater, kompozit, S-video veya komponent video, ses girişi ve AC çıkışı olan her türlü televizyona bağlanabiliyor.
 

Seagate FreeAgent Theater Medya Oynatıcısı, Mart’tan itibaren üç değişik konfigürasyonla Amerika, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki anlaşmalı perakende satış yerlerinde ve Seagate.com üzerinden satışa sunulacak.