Genel 08 EKİM 2010 / 12:14

Bilgi ve belge yönetimi platformu Scalaris fuarda

Trios Bilişim Hizmetleri, bilgi ve belge işleme platformu Scalaris' 3. salonda tanıtıyor.

Trios Bilişim Hizmetleri, bilgi ve belge işleme platformu Scalaris' 3. salonda tanıtıyor.


Trios Bilişim Hizmetleri, bilgi ve belge işleme platformu Scalaris'i, fuarın 3. salonunda yer alan standında tanıtıyor. İsviçre kökenli Scalaris'in çözümleri akıllı bir platform olarak tanımlanıyor. Bilgi ve belge yönetimi konusunda tüm çözümleri tek bir platformda toplayan Scalaris'in birçok büyük finans kuruluşunda kullanıldığını kaydeden Trios Genel Müdürü Kenan Özgüz, şunları kaydetti:

"Kurumlardaki bilgi miktarı arttıkça kullanılan kağıt hacmi de artmakta. Kağıt ortamında yer alan bu bilgilerin elektronik ortama aktarılması ve arşivlenmesi gerekmektedir. Kurum için giden - gelen belge ve bilginin iş akışları içerisinde planlı bir şekilde arşivlenmesi, saklanması ve en hızlı bir biçimde ulaşılabilir

Türkiye'de bu alandaki çalışmalar daha yeni yeni başlamış durumda. Bir kurum, bilgi ve belgelerini ne kadar düzgün yönetirse o kadar iyi yönetiliyor demektir. Bilgiye istenilen yerden en hızlı bir şekilde erişilebileceği tüm ortamları hazırlamış durumdayız."

Büyük, orta ve küçük şirketlerin yanı sıra avukat gibi bireysel kullanıcılara yönelik bir platform sunduklarını belirten Özgüz, bu çözümün iPhone ve iPad uygulamalarını da geliştirdikleri bilgisini verdi.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun