Genel 08 EKİM 2010 / 12:14

Bilgi ve belge yönetimi platformu Scalaris fuarda

Trios Bilişim Hizmetleri, bilgi ve belge işleme platformu Scalaris' 3. salonda tanıtıyor.

Trios Bilişim Hizmetleri, bilgi ve belge işleme platformu Scalaris' 3. salonda tanıtıyor.


Trios Bilişim Hizmetleri, bilgi ve belge işleme platformu Scalaris'i, fuarın 3. salonunda yer alan standında tanıtıyor. İsviçre kökenli Scalaris'in çözümleri akıllı bir platform olarak tanımlanıyor. Bilgi ve belge yönetimi konusunda tüm çözümleri tek bir platformda toplayan Scalaris'in birçok büyük finans kuruluşunda kullanıldığını kaydeden Trios Genel Müdürü Kenan Özgüz, şunları kaydetti:

"Kurumlardaki bilgi miktarı arttıkça kullanılan kağıt hacmi de artmakta. Kağıt ortamında yer alan bu bilgilerin elektronik ortama aktarılması ve arşivlenmesi gerekmektedir. Kurum için giden - gelen belge ve bilginin iş akışları içerisinde planlı bir şekilde arşivlenmesi, saklanması ve en hızlı bir biçimde ulaşılabilir

Türkiye'de bu alandaki çalışmalar daha yeni yeni başlamış durumda. Bir kurum, bilgi ve belgelerini ne kadar düzgün yönetirse o kadar iyi yönetiliyor demektir. Bilgiye istenilen yerden en hızlı bir şekilde erişilebileceği tüm ortamları hazırlamış durumdayız."

Büyük, orta ve küçük şirketlerin yanı sıra avukat gibi bireysel kullanıcılara yönelik bir platform sunduklarını belirten Özgüz, bu çözümün iPhone ve iPad uygulamalarını da geliştirdikleri bilgisini verdi.