Genel 14 EKİM 2009 / 08:28

Bilgi Teknolojileri Dedektiflik Kursu

16 Kasım'da başlayacak olan CHFI eğitimi sayesinde katılımcılar, her türlü bilişim suçunun tespitinde ve engellenmesinde uzmanlaşıyor.

16 Kasım'da başlayacak olan CHFI eğitimi sayesinde katılımcılar, her türlü bilişim suçunun tespitinde ve engellenmesinde uzmanlaşıyor.


 

EC-Council Türkiye temsilcisi AcademyTech, 16 Kasım tarihinde düzenleyeceği 5 günlük seminer ile EC-Council CHFI sertifikasyonu eğitimi verecek. Yurtdışından gelen, alanında uzman bir eğitmenin vereceği eğitim sayesinde katılımcılar, bilgi teknolojileriyle ilgili her türlü saldırı, hırsızlık, izinsiz giriş gibi suçun nasıl ve kim tarafından yapıldığını bulma ve bu tip saldırıları engelleme yeterliliğine sahip olacak. Türkiye'de Emniyet Genel Müdürlüğü ve TSK bünyesinde bilişim suçlarıyla ilgili ekipler olmasına rağmen özel sektöre hizmet veren bu tip uzmanların sayısının çok az olduğunu söyleyen AcademyTech Genel Müdürü Özcan Yıldız, "CHFI sertifikasyonuna sahip uzmanlar sadece olay gerçekleştikten sonra kanıtlardan suçluya ulaşma için değil, aynı zamanda kurumların bilgi sistemlerinin daha güvenli çalışması için gerekli bilgiyle de donatılıyorlar. Kadrosunda CHFI sertifikasına sahip uzman çalıştıran kurumlar, kurum içinden ve dışından gelecek her türlü bilişim kaynaklı saldırıya ve çalışanların bilmeden neden olabilecekleri sorunlara karşı daha güvenli oluyor" dedi. 5 tam gün sürecek ve yurtdışından gelecek konusunda uzman bir EC-Council CHFI eğitmeni tarafından verilecek eğitime katılmak için CEH eğitimi almış olmak ön şart.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun