Genel 06 NİSAN 2010 / 11:33

Best Buy İzmir'e uyum sağladı

Avrupa'daki ilk teknoloji zincir mağazasını İzmir'de açan Best Buy, perakende bütünleşmesini SAP ile tamamladı.

Avrupa'daki ilk teknoloji zincir mağazasını İzmir'de açan Best Buy, perakende bütünleşmesini SAP ile tamamladı.


Daha önce Meksika, Çin ve Amerika'daki mağazalarında iş süreçlerinin yönetimi için SAP çözümlerini kullanan Best Buy, Türkiye pazarına girişinde de operasyonların yönetilmesi sürecinde SAP projesi yürüttü. Proje, SAP'nin uygulama iş ortağı Accenture danışmanlığında gerçekleştirildi.

SAP Perakende projesi analiz, kavramsal tasarım, konfigürasyon, test ve hayata geçiriliş aşamalarıyla iki fazda tamamlandı. Projenin ilk fazında satın alma, stok yönetimi, depo yönetimi, finans, insan kaynakları ve perakende fonksiyonları, ikinci fazda ise satış, finansal hizmetler ve mağazacılık sistemleri devreye alındı.

Best Buy'ın SAP XI çözümü ile, Türkiye için vergi, mağaza sistemleri, kimlik yönetimi, etiketleme, satış bütçesi ve talep planlama, bankadan gelen kredi kartı ödeme dosyalarının işlenmesi ve pazarlama analizi gibi farklı yerel uygulamalar ile sistem bütünleşmesi sağlandı.

Ürünlerin zamanında, eksiksiz ve doğru teslimatının sağlanması hedefiyle gerekli çalışmaları yaptıklarını belirten Best Buy IT Direktörü Sencer Salbaş, "Özellikle etiketleme sistemi ile olan entegrasyon, ürünlerle birlikte sunulacak servis planlarının yönetimi, promosyon uygulamaları ve fiyatlandırma süreçlerimiz gibi müşteriyle temas kurduğumuz noktalarda pazardaki mevcut rakiplerimizden farklılaşmayı hedefledik" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun