Genel 18 AĞUSTOS 2010 / 11:27

Best Buy’ın ‘Geek Squad’ı, ‘God Squad’ın peşine düştü

Teknolojik dahilerden oluşan destek ekibi Amerika’da papazkaçtı oynuyor.

Teknolojik dahilerden oluşan destek ekibi Amerika’da papazkaçtı oynuyor.


Geçtiğimiz yıldan beri Türkiye’de de mağaza açan teknoloji perakendecisi Best Buy’ın alamet-i farikalarından olan destek ekibi ‘Geek Squad’, elbiselerinden logolarına kadar kendilerine benzer şekilde organize olan ‘God Squad’ adlı kilise ekibini mahkemeye vermekle tehdit etti.

Olay, Luke Strand adlı rahibin Wisconsin’de üzerinde ‘God Squad’ logosu basılmış siyah bir Volkswagen ile sokaklarda boy göstermesiyle ortaya çıktı. Best Buy açıklamasında kabaca “Papaz bile olsa kurumsal kimliğimizi kullananı affetmeyiz” mesajı verdi.

Bazıları bu kurumsal duruş olayının bazı şirketlerce gereğinden fazla ciddiye alındığını düşünse de, belli ki avukatlar aynı fikirde değil.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun