Genel 15 ARALIK 2010 / 08:37

BenQ XL2410T monitör ve MP780ST sunu cihazı tanıtıldı

Oyun tutkunlarının tavsiyeleri üzerine yaratılan monitör ve sunu cihazı tanıtıldı.

Oyun tutkunlarının tavsiyeleri üzerine yaratılan monitör ve sunu cihazı tanıtıldı.


BenQ, düzenlediği basın toplantısıyla oyun severleri heyecanlandıracak monitörü ve eğitim sektöründe önemli pay alması beklenen sunu cihazının tanıtımını yaptı. Tasarımında da katkıda bulundukları monitörün tanıtımı amacıyla dünyada Counter Strike oyunuyla ismini duyuran Emil "HeatoN" Christensen ve Abdisamad "SpawN" Mohamed toplantıdaki yerlerini aldı.

Ağırlığın XL2410T model monitöre verildiği toplantıda Türkiye'de düzenlenen Counter Strike turnuvasında ilk iki sırayı alan oyun tutkunlarıyla, rüştünü çok önceden ispat etmiş ancak aktif olarak turnuvalara katılmayı bırakan Heaton ve Spawn ikilisi karşı karşıya geldi. Müsabakalarda Heaton ve Spawn yorulmadan rakiplerini geçerken, final karşılaşmasında da birbirlerini fazla zorlamadığı görüldü.

BenQ'nun yarattığı LED monitör ayarlanabilir boyu, tek tuşla ekran içinde farklı boyutlandırma seçeneği ve yüksek çözünürlüğü sayesinde oyun severleri memnun edebilir.

Gerçek ve profesyonel bir oyun monitörü yaratmak için gerekli bilgilere sahip olduğunu belirten BenQ Türkiye İş Geliştirme Müdürü Ergin Yavuzol da, "İlk kez profesyonel oyunculardan destek alarak yarattığımız XL2410T'nin oyun severleri memnun edeceğine inanıyorum" dedi.

BenQ Türkiye Genel Müdürü Çağatay Çopuroğlu ürünlerle ilgili değerlendirmesinde, "Ürün tasarımı aşamalarında görüş ve tecrübelerimiz için davet ediliyoruz. Farklı uçların, öğretmenlerin, bilişim yöneticilerinin ve oyuncuların ihtiyaçlarını gördük. Onların işlerini daha kolay ve zevkli hale getirmek için gerekli imkânları sağladık" dedi.

Eğitimde akıllı sınıfların oluşturulması için pek uzun bir süre beklemeyeceğiz. Son dönemde fuarlarda sıkça karşımıza çıkan akıllı sınıfların temel taşlarından akıllı tahta ya da sunu cihazları önümüzdeki günlerde fazlasıyla gündeme gelecek. BenQ'nun MP780ST sunu cihazı da kalibrasyon gerektirmemesiyle, yazı tahtasına ihtiyaç duymamasıyla, özellikle de bilgisayara ihtiyaç duymadan doğrudan USB'den oynatabilme özelliği sayesinde farklılık ortaya koyuyor.

Ancak öğrencilerin kullanması planlanan akıllı sunu cihazlarının daha da gelişmesi gerekiyor. Öyle ki yansı üzerinde yazı yazmak, bir nevi havaya yazı yazmak, pek kolay değil.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun