Genel 04 OCAK 2011 / 11:49

Belki de en güçlü netbook: HP Pavilion DM1

Yeni netbook AMD'nin Fusion işlemcisini kullanırken bir dizüstü bilgisayar performansı sunuyor.

Yeni netbook AMD'nin Fusion işlemcisini kullanırken bir dizüstü bilgisayar performansı sunuyor.


Hewlett-Packard, LTE teknolojisine uyumlu yeni netbook'unu tanıttı. Grafik işlemcileri açısından oldukça güçlü olan netbook, yüksek performansta mobilite sunmayı hedefliyor.

Pavilion DM1 netbook, 11,6 inç ekranı ve AMD'nin grafik yongasıyla CPU'yu bir arada sunan yeni Fusion işlemcisiyle kullanıcıların beğenisine sunuldu. 1,6 GHz hızındaki yeni işlemci 1080p yüksek çözünürlükte video oynatabiliyor. Daha önce de 1080p görüntü veren netbooklar olmuştu ancak bu netbook HD video oynatırken pil ömrünü mümkün olduğunca uzun tutabiliyor.

DM1, pil ömrünü solid-state disklerle 10,5 saate kadar çıkartırken, sabit disklerde 9,5 saat çalışabiliyor. Ancak netbook'un en büyük özelliği belki de 3G'den sonraki yeni standart olması beklenen LTE teknolojisiyle bağlantı kurabilmesi.

8 gigabayt RAM'e kadar destek veren netbook, 750 gigabayta kadar depolama yapabiliyor. DM1'de standart olarak 3 adet USB 2.0, VGA ve HDMI yuvaları bulunuyor.

Cihazın ABD'de 450 dolardan 9 Ocak'ta satışa sunulması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun