Genel 26 KASIM 2012 / 14:46

Belçika'nın Ay Yıldız'ı Türk Telekom'un oluyor

Belçika'nın Ay Yıldız'ı Türk Telekom'un oluyor

Türk Telekom ve KPN Group Belgium yaptığı anlaşmaya göre KPN Group Belgium/BASE tarafından Belçika’da yaşayan Türkler hedeflenerek kurulan “Ay Yıldız” markası “Türk Telekom Mobile” adını alacak.

Anlaşma kapsamında; 2003 yılındaki adıyla BASE’in Belçika’da yaşayan Türklerin hem Belçika’da hem de Türkiye’de uygun fiyata iletişim kurmaları amacıyla hayata geçirdiği Ay Yıldız, Türk Telekom Mobil oluyor.

Gerçekleşen işbirliği ile mevcut Ay Yıldız müşterileri 26 Kasım 2012 itibarıyla “Türk Telekom Mobile” müşterisi olacak ve Belçika’dan Türkiye’yi (Türkiye’deki cep numaralarını dakikası 20 kuruşa, sabit hatları ise dakikası 10 kuruşa) fiyatlara arama şansına kavuşacaklar. Belçika'yı aramakla Türkiye’yi aramak arasında hiçbir ücret farkı olmayacağı açıklanırken, “Türk Telekom Mobile” aboneleri her iki ülke ile yaptıkları görüşmeler için aynı ücreti ödeyecekler.

Belçika ve Türkiye’yi aramak aynı fiyata

Türk Telekom Mobile sadece marka değişikliği olarak kalmayıp, Belçika’daki tüm Türklerin iletişim hizmetlerini karşılayacak entegre çözümler sunacak. Türk Telekom Mobile tarafından sunulan tarifelerle kullanıcılar Belçika’daki veya Türkiye’deki operatörlerle, hatta Belçika’ya komşu ülkelerdeki hatlarla (Fransa, Hollanda, Almanya) aynı fiyat üzerinden konuşma şansını elde edecekler.